Kamery live
prognoza pogody

Przed otwarciem Bramy W Gorce. Jest szansa, że pozwolenie zostanie wydane – zapowiada nadzór budowlany

28 kwietnia 2023 08:30

WAKSMUND. Czas do zapowiadanego przez inwestorską spółkę otwarcia Bramy w Gorce jest już bardzo krótki. Jej działania intensyfikowały się, by obiekt mógł przyjąć pierwszych turystów przed długą „majówką”. Kilka dni temu straż pożarna dokonała odbioru obiektów zgłoszonych w ramach pierwszego etapu tego potężnego przedsięwzięcia. A co pozwoleniem na użytkowanie?

Przed otwarciem Bramy W Gorce. Jest szansa, że pozwolenie zostanie wydane – zapowiada nadzór budowlany

– Pracujemy nad tym – informuje Gabriela Przystał, Państwowy Powiatowy Inspektor nadzoru Budowlanego w Nowym Targu. – Inwestor dostarczył wymagane dokumenty, byliśmy na kontroli w terenie. Jest szansa, że przed niedzielą pozwolenie na użytkowanie zostanie wydane. Mamy jeszcze trochę czasu.

Ponieważ z pewnością zadziała efekt nowości, a związku z wolnymi dniami na Podhale zjedzie sporo osób, można się spodziewać dużego naporu zmotoryzowanych turystów. Tymczasem system komunikacyjny w stronę Bramy w Gorce – z wyjątkiem ok. kilometrowej asfaltowej drogi budowanej na mocy decyzji ZRID – nie jest jeszcze ukończony. Od strony Nowego Targu dojścia nie ma. Przy ul. Oleksówki wciąż trwa przebudowa parkingu „zaporowego” przed Długą Polaną. Hektarowy obszar kilkaset metrów dalej, zniwelowany m.in. pod miejsca postojowe, nadal nie ma żadnych dopuszczeń.

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

 

Anna Szopińska 28.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również