Kamery live
prognoza pogody

Prawie 4,5 mln zł dofinansowania na budowę drogi Niwa-Grel

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się w tym tygodniu uroczyste przekazanie jednostkom samorządu terytorialnego symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Trafiły one do 13 powiatów i 38 gmin leżących w Małopolsce. Najwyższe dofinansowanie spośród 38 małopolskich gmin trafiło w ręce Miasta Nowy Targ na budowę drogi Niwa-Grel w Nowym Targu. Przyznana kwota to 4 mln 441 tys. złotych. 

Prawie 4,5 mln zł dofinansowania na budowę drogi Niwa-Grel

W wydarzeniu uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, małopolscy parlamentarzyści oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Małopolskie samorządy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały wsparcie na łączną kwotę w wysokości 99 344 626,00 zł. Zadaniem funduszu jest finansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych, a także zadań obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Fundusz będzie też finansował inwestycje na drogach samorządowych, które zostały jednocześnie zaliczone do dróg o znaczeniu obronnym. 

– Lepsze drogi to większe szanse na rozwój, inwestycje i nowe miejsca pracy. Dlatego przygotowaliśmy Fundusz Dróg Samorządowych, z którego dofinansujemy modernizację i budowę tysięcy kilometrów dróg lokalnych. W ciągu 10 lat wspomożemy samorządy kwotą 36 mld zł. Cieszę się, że województwo małopolskie tak bardzo zyska dzięki nowemu programowi rządowemu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Fundusz Dróg Samorządowych to nie tylko realne wsparcie dla samorządów, to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby mieszkańców naszego województwa. To właśnie inwestycje na drogach gminnych i powiatowych są tak istotne z punktu widzenia codziennych czynności i obowiązków. Serdecznie gratuluję wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego, które otrzymały to rządowe wsparcie i życzę sprawnej realizacji inwestycji – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik. 

Funkcjonowanie Funduszu Dróg Samorządowych powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także do poprawy oraz zwiększenia atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. 

Budowa odcinka Niwa – Grel z wyższym dofinansowaniem

Budowa nowej drogi Niwa-Grel to nie jedyna inwestycja, jaka będzie realizowana w Nowym Targu z  tegorocznego Funduszu. W tym samym naborze, dofinansowanie w kwocie 2 mln 700 tys. zł zdobyło też powiatowe zadanie przebudowy ul. Szaflarskiej. 

źródło i fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie

/os

 

os 21.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
z Grela 09:13 24.06.2019

Rozumiem,że jest to pierwsza część na odszkodowania dla mieszkańców Grela od wiaduktu do św. Anny za uczynienie z drogi osiedlowej autostrady. Patrząc na liczbę poszkodowanych trzeba będzie jeszcze z 10 x takiej dotacji

Zobacz również