Kamery live
prognoza pogody

Pracownicy MZK – w nowych, jednolitych strojach

30 stycznia 2019 15:07

Już wkrótce wszyscy kierowcy oraz mechanicy MZK będą obowiązkowo nosili jednolitą odzież roboczą. Dla kierowców przygotowano zestawy granatowych spodni, polarów oraz przewiewnych, gustownych i odpornych na zabrudzenia koszul w kolorze błękitnym z okrągłym logo MZK oraz nowotarskiej firmy Kegel Błażusiak, która uszyła ubrania na mocy umowy barterowej. Dziś nastąpiło symboliczne przekazanie strojów. 

Pracownicy MZK - w nowych, jednolitych strojach

Firma Kegel Błażusiak uszyła zestawy ubrań na mocy porozumienia z Miejskim Zakładem Komunikacji, który w zamian będzie świadczył usługę reklamową na dwóch autobusach przez okres dwóch lat. To jeden z wielu owoców, a zarazem symptomów  pozytywnych zmian, jakie dokonują się w MZK po objęciu stanowiska dyrektora przez Roberta Chowańca. 

-Trzeba powiedzieć, że wprowadzenie jednolitych strojów to był postulat zakładowej organizacji związkowej. Ten postulat, jak tu przyszedłem, starałem się w pierwszej kolejności wypełnić. Mój pomysł był taki, żeby zwrócić się do lokalnej firmy, by wsparła ten pomysł w zamian za reklamę na autobusach i to się udało. Bardzo się z  tego cieszę  i dziękuję firmie Kegel Błażusiak za to, że przystała na ten pomysł – mówił dyrektor MZK Robert ChowaniecLudzie dostrzegają pewne zmiany, są one już widoczne. Myślę, że to pomoże firmie w lepszym wizerunku i w promocji. 

Sołtysi i radni gminni chcą płatnych biletów dla seniorów

Nowe zestawy ubrań otrzymają wszyscy kierowcy oraz mechanicy Zakładu. Dla kierowców będą to łącznie 32 komplety, w skład  których wchodzą 4 koszule (dwie z krótkim, dwie z długim rękawem), dwie pary spodni i polar. Mechanicy otrzymają dwuczęściowy kombinezon oraz buty. Wraz z wprowadzeniem nowych ubrań roboczych, zmieni się także regulamin pracy w zakładzie tak, aby mniej więcej od połowy lutego, wszyscy kierowcy oficjalnie dostosowywali się do zasad obowiązkowego, jednolitego ubioru. 

-Jest to dla nas wielka przyjemność. Jest to nasze miasto, czujemy się w nim bardzo dobrze, chcemy być tu widoczni i wspierać  nasz region – mówił dziś Wojciech Błażusiak z firmy Kegel Błażusiak, oficjalnie przekazując  zestawy ubrań dyrektorowi Miejskiego Zakładu Komunikacji, Robertowi Chowańcowi – Mam nadzieję, ze wszyscy będą zadowoleni, że będzie się dobrze nosiło. Jeśli chodzi o względy techniczne, jesteśmy przekonani, że ekipa  będzie zadowolona. 

Ubrania wykonane są bowiem z  materiału odpornego na zabrudzenia, przewiewnego, trwałego, przeznaczonego do prania w wysokich temperaturach. Założeniem jest to, by ubrania były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

-Ze strony miasta, bardzo się cieszę, że doszło do takiego porozumienia i umowy o wzajemnej współpracy.  Lokalna firma Kegel Błażusiak jest synonimem wysokiej jakości i mam nadzieję, że ubrania, które będą noszone teraz przez pracowników MZK wpłyną na to, że  i jakość usług świadczonych przez naszego przewoźnika pójdzie mocno w górę Chcemy wspierać i rozwijać transport zbiorowy w Nowym Targu i okolicznych gminach – mówił obecny podczas symbolicznego przekazania ubiorów, burmistrz Grzegorz Watycha

/os

 

os 30.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również