Kamery live
prognoza pogody

Pożegnanie Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem

27 lutego 2021 20:46

W mijającym miesiącu sześciu funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej rozstało się z mundurem. Jednym z nich był Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem Ppłk SG Wiesław Górski. W siedzibie KOSG oraz podległych terytorialnie placówkach, miały miejsce skromniejsze niż zwykle, ale uroczyste i pełne wzruszeń pożegnania, w związku z zakończeniem pełnienia służby w formacji.

Pożegnanie Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem

Komendant Placówki SG w  Zakopanem, lekarz Służby Zdrowia KaOSG w Nowym Sączu,  dwóch funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie – Balicach, jeden z Placówki SG w Krakowie oraz jeden z Placówki SG w Tarnowie w lutym rozstało się z mundurem Straży Granicznej.

Wszyscy odchodzący ze służby w SG byli wielokrotnie wyróżniani nagrodami za wzorową realizację zadań służbowych, inicjatywę i szczególne zaangażowanie w służbie.

Szczególne pożegnanie miało miejsce 26 lutego br. Komendant KaOSG płk SG Stanisław Laciuga w imieniu własnym, kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy i pracowników podziękował ppłk. SG Wiesławowi Górskiemu oraz ppłk. SG Marcinowi Wojtydze za długoletnią i owocną służbę w Oddziale oraz owocną współpracę. Podkreślił, że wraz z odejściem ze służby tych funkcjonariuszy, kończy się pewna epoka KaOSG, gdyż obaj stanowili ikony wzoru do naśladowania w kontekście wspinania się po stopniach kariery zawodowej oraz poświęcenia dla służby.

źródło: Justyna Drożdż/Karpacki Oddział Straży Granicznej 

os 27.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również