Kamery live
prognoza pogody

Pną się mury parkingu przy Kościuszki (duża galeria zdjęć)

20 lipca 2020 17:43

Postępuje budowa parkingu przy ulicy Kościuszki. Widać już zarys dwupoziomowego obiektu, który docelowo zapewni 120 miejsc postojowych dla samochodów i 80 dla rowerów. Parking realizowany jest z 85% unijnym dofinansowaniem w ramach projektu niskoemisyjnego transportu. Zgodnie z warunkami projektu, nieodpłatnie będą mogli korzystać z parkingu ci, którzy będą mieli nabyte abonamenty lub bilety komunikacji zbiorowej. 

Pną się mury parkingu przy Kościuszki (duża galeria zdjęć)

Więcej na temat inwestycji pisaliśmy dokładnie 3 miesiące temu (link poniżej). Sporo zmieniło się od tego czasu. Przede wszystkim, zakończono najtrudniejsze prace ziemne. Jak podaje kierownik budowy, Józef Nowobilski z ramienia wykonawcy, czyli rodzinnego konsorcjum firm Piotrowski z Nowego Targu, sama konstrukcja nie jest skomplikowana, jedynym problematycznym elementem może okazać się zadaszenie, które zaplanowano na różnych poziomach. Mimo wielu deszczowych dni, które utrudniły realizację inwestycji, prace postępują zgodnie z planem i parking powinien być gotowy jeszcze w tym roku. 

W ramach inwestycji powstanie budynek usługowy. W dolnej części znajdzie się zadaszony parking dla rowerów, z 80 miejscami postojowymi. Przebudowany zostanie także fragment ulicy Kościuszki, gdzie powstanie zatoka autobusowa – element niezbędny w przypadku “Park&Ride”, którego ideą jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej. Parking przy Kościuszki docelowo ma pełnić rolę węzła komunikacyjnego dla mieszkańców i turystów.

“Długo wyczekiwana inwestycja”. Przy Kościuszki powstaje nowoczesny Park&Ride

os 20.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również