Kamery live
prognoza pogody

Południowa obwodnica Nowego Targu coraz bliżej realizacji

25 września 2020 13:41

Multiconsult Polska wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla budowy południowej obwodnicy Nowego Targu. Droga ma powstać w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic i połączy nową, dwupasmową “Zakopiankę” z drogą krajową prowadzącą w stronę Białki Tatrzańskiej.

Południowa obwodnica Nowego Targu coraz bliżej realizacji

“Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, dla budowy obwodnicy Nowego Targu, w ciągu DK49” – oznajmili dziś drogowcy z GDDKiA w Krakowie. Jak się okazuje złożyła ją firma Multiconsult Polska, która wyceniła wykonanie zadania na 2 937 240,00 zł. Obwodnica ma powstać w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.

– Do przetargu wpłynęły trzy oferty. Oceniając je komisja przetargowa brała pod uwagę oprócz ceny także doświadczenie zawodowe zespołu projektowego oraz projektantów: drogowego i mostowego. Po przeanalizowaniu złożonych dokumentów, 25 września 2020 r wybrana została oferta złożona przez firmę Multiconsult Polska. Ewentualne odwołania od wyboru oferty pozostali uczestnicy przetargu mogą składać do 5 października 2020 r.” – informuje Iwona Mikrut-Purchla, rzecznik prasowy GDDKiA w Krakowie. – Należy opracować dokumentację dla obwodnicy klasy GP, z dwoma jezdniami i dwoma pasami ruchu na każdej z nich. Pomiędzy jezdniami zaplanowano czterometrowy pas dzielący. Utwardzone pobocza będą miały 1,5 m szerokości. Nośność nawierzchni wyniesie 115 kN/oś.

Obwodnica ma rozpocząć się do węzła Nowy Targ Południe, który powstanie w ramach budowanej już dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. Na końcu przebiegu obwodnica włączona zostanie do istniejącej DK49 (ul. Jana Pawła II), w pobliżu planowanego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 969, która z kolei będzie obwodnicą miejscowości: Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna.

Zakres inwestycji obejmuje m.in:

– budowę nowego odcinka drogi krajowej poza zwartą zabudową miasta o długości około 5,0 km, skrzyżowań i przejazdów drogowych,
– budowę i przebudowę 4 obiektów inżynierskich,
– budowę połączeń komunikacyjnych do obsługi terenów przyległych do projektowanej drogi oraz urządzeń ochrony środowiska i infrastruktury towarzyszącej.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

“Jeszcze na etapie projektu mamy szansę zminimalizować negatywny wpływ budowy południowej obwodnicy na pobliskie tereny”

redakcja 25.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również