Kamery live
prognoza pogody

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku 22-latki na skuterze śnieżnym

5 stycznia 2024 08:37

2 stycznia br. na wzgórzu Bachledzki Wierch w Zakopanem młoda kobieta, jadąc na skuterze śnieżnym bez kasku, straciła kontrolę nad maszyną i zderzyła się z drzewem. 22-latka walczy o życie w nowotarskim szpitalu. Tatrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku 22-latki na skuterze śnieżnym

– We wtorek 2 stycznia 2024 roku tatrzańscy policjanci zostali powiadomieni o poważnym wypadku w terenie leśnym na obrzeżach Zakopanego. Ze zgłoszenia wynikało, że na wzgórzu Bachledzki Wierch młoda kobieta jadąc na skuterze śnieżnym uderzyła z impetem w drzewo doznając poważnych obrażeń ciała. W trudno dostępny teren przyjechały służby ratownicze i policjanci. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta z utratą przytomności została przetransportowana na pokładzie śmigłowca TOPR na oddział neurologii Szpitala Powiatowego w Nowym Targu, gdzie lekarze walczą o jej życie – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, a skuter śnieżny został zabezpieczony do dalszych badań przez biegłych.

– Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że grupa sześciu osób wypożyczyła skutery w pobliskiej wypożyczalni. Niestety żadna z osób nie posiadała kasku, a jak ustalili policjanci, dla niektórych z nich była to pierwsza jazda na skuterze śnieżnym. Do wypadku najprawdopodobniej doszło, gdy 22-latka wjechała na muldę, nie opanowała skutera, a poprzez utratę równowagi wcisnęła gaz i przyspieszając uderzyła z impetem w drzewo. Poszkodowana w chwili zderzenia była trzeźwa. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informuje rzecznik.

Policjanci apelują o ostrożność: 

– Jazda na skuterze śnieżnym wymaga odpowiedniego przygotowania i przeszkolenia przed rozpoczęciem jazdy. Pozostaje to w gestii przewodnika i obsługi wypożyczalni. Ponadto regulaminy wypożyczalni przewidują, że każdy użytkownik skutera śnieżnego powinien mieć założony na głowę kask ochronny. Jazda na skuterach śnieżnych jest dozwolona tylko w wyznaczonych miejscach i zabrania się jazdy nimi po drogach publicznych – przypominają.

Źródło: KPP Zakopane

ag 05.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również