nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Policja podaje szczegóły tragicznego wypadku na lotnisku

„Kierujący motocyklem crossowym marki KTM wjechał pod lądujący szybowiec, który następnie uderzył w motocyklistę. 21-letni kierujący motocyklem pomimo udzielonej pomocy i reanimacji zmarł. Pilotowi udało się bezpiecznie wylądować. Zarówno jemu oraz pasażerowi szybowca nic się nie stało. Okazało się, że za 21-latkiem przez płytę lotniska jechał również na motocyklu crossowym  kolega w jego wieku, który był świadkiem wypadku” – podaje nowotarska policja. Dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo. „Ze strony Policji prowadzone będą działania przeciwko nieprawidłowym zachowaniom motocyklistów. Nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy będą poruszać się  łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie dla innych” – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 16.00 na płycie lotniska w Nowym Targu. Szybowiec należał do nowotarskiego  Aeroklubu. Pilot był trzeźwy i posiadał aktualną licencję. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali wszystkie niezbędne czynności. O całej sytuacji została powiadomiona Państwowa Komisja Badań wypadków Lotniczych. Dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.

Tylko w ostatnim tygodniu policja odnotowała 4 zdarzenia  z udziałem motocykli crossowych.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy podczas zdarzeń w dwóch przypadkach kierujący crossami poruszali się po drodze publicznej pomimo, że motocykle nie były dopuszczone do ruchu. W konsekwencji jeden z nich potrącił kobietę (w Rabce-Zdrój), a drugi spowodował kolizję drogową pod wpływem alkoholu (w Waksmundzie).  Obaj uciekli z miejsca zdarzenia.

Tragiczny wypadek na nowotarskim lotnisku – motocykl zderzył się z lądującym szybowcem

W kolejnym przypadku motocyklista na crossie poruszał się po leśnej ścieżce pieszo-rowerowej, gdzie zderzył się czołowo z rowerzystą, kiedy policjanci zostali powiadomieni o całej sytuacji i przyjechali na miejsce, ten wcześniej odjechał. Czwarty przypadek okazał się najtragiczniejszy. 21-latek, który na płycie lotniska wjechał pod lądujący szybowiec poniósł śmierć na miejscu.

Apelujemy do miłośników tego typu pojazdów o rozsądek i niestwarzanie niebezpiecznych sytuacji – ponownie przestrzega mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP. Przede wszystkim o poruszanie się w miejscach, gdzie jest to bezpieczne, zgodne z przepisami i dozwolone. Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo odpowiadamy  wszyscy. Siadając za kierownicę, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za pozostałych. Wystarczy jedna nieodpowiednia decyzja, chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.  Ze strony Policji prowadzone będą działania przeciwko nieprawidłowym zachowaniom motocyklistów. Nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy będą się poruszać, łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie dla innych.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Lipnicy Wielkiej

 

3 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy

j-53

11 czerwca, 2019, o 06:33:11

Tak!Dopiero jak wydarzyło się tyle tragedii spowodowanych przez tych bandytów na motorach to Pani Rzecznik zabrała głos!A ja tą sprawę zgłaszałem na Policje w tamtym roku-mam bogatą korespondencje z Policji i co?Nic się nie dało zrobić!!Myślę że teraz to tez tylko puste słowa!!Bezradność Policji w Nowym Targu poraża!!

Marcelino

11 czerwca, 2019, o 11:25:21

Niestety to prawda. Wsioki jeżdżą po ścieżkach jak po swoim.

Goralka

19 czerwca, 2019, o 17:11:22

Jeżdżą jak wariaci....przykład...nowa ścieżka rowerowa w waksmundzie a jeździ wszystko...samochody terenowe...motory...strach wyjść na drogę

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(79) [1]=> int(56) [2]=> int(68) }