Kamery live
prognoza pogody

Policja podaje szczegóły tragicznego pożaru w Szczawnicy

31 maja 2021 15:35

Ciała dwóch osób znaleziono w zgliszczach spalonego domku w Szczawnicy. Trwa ustalanie tożsamości ofiar, a prowadzone śledztwo wyjaśni przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Policja podaje szczegóły tragicznego pożaru w Szczawnicy

Do zdarzenia doszło w sobotę tj. 29 maja br. około godziny 9 w Szczawnicy.  Spłonął drewniany domek, który znajdował się na terenie leśnym. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej. Po ugaszeniu ognia w zgliszczach znaleziono ciała dwóch osób.

-Z poczynionych ustaleń wynika, że w domku pomieszkiwali kobieta i mężczyzna w wieku powyżej 60 lat. Stan ciał nie pozwolił jednak na  ich identyfikację. Ciała zostały zabezpieczone do dalszych badań. Obecnie trwa ustalanie tożsamości ofiar – informuje asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej policji. 

Na miejscu z udziałem prokuratora śledczy prowadzili czynności procesowe. Obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa. Jak wstępnie ustalono, pożar wybuchł najprawomocniej w środku budynku. Na miejscu nie udało się ustalić dokładnej przyczyny pożaru. Budynek nie posiadał przyłącza instalacji elektrycznej. W domku znajdował się piec typu „koza”. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które wyjaśni, kim są ofiary pożaru oraz dokładne przyczyny i okoliczności tej tragedii.

źródło: KPP Nowy Targ

zdjęcie: OSP Szczawnica

Pożar domku letniskowego w Szczawnicy. Są dwie ofiary

os 31.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również