Kamery live
prognoza pogody

Pożar domku letniskowego w Szczawnicy. Są dwie ofiary

29 maja 2021 15:54

Ciała dwóch osób znaleźli strażacy podczas przeszukiwań pogorzeliska domu letniskowego w Szczawnicy. Pożar wybuchł dziś rano, akcja prowadzona była w trudno dostępnym terenie, gdzie nie było możliwości dojazdu nawet quadem, czy pojazdem UTV. Nie ustalono jeszcze tożsamości ofiar. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

Pożar domku letniskowego w Szczawnicy. Są dwie ofiary

W akcji brały udział zastępy OSP ze Szczawnicy, Jaworek, Szlachtowej, Krościenka, Tylki, JRG z Nowego Targu, na miejscy pracowała też Policja, Oficer Operacyjny WSKR Kraków, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz prokurator. 

Pożar budynku letniskowego w trudno dostępnym terenie, niestety podczas przeszukania pogorzeliska zostały odnalezione dwa ciała – czytamy w notatce OSP Szczawnica na Facebooku.

-Informację o pożarze otrzymaliśmy około godziny 9 rano. Spłonął drewniany domek. Po ugaszeniu znaleziono dwa zwęglone ciała – potwierdza asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – Nie ustalono kim są ofiary. Na miejscu wykonano czynności procesowe z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. W sprawie prowadzone będzie śledztwo. 

 

Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze o 9:09 rano. 

zdjęcia: OSP Szczawnica/Facebook

 

os 29.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również