Kamery live
prognoza pogody

Pamiętajmy o lodówce społecznej – szczególnie przed świętami

30 marca 2021 12:56

Minęło 1,5 miesiąca odkąd w Nowym Targu stoi lodówka społeczna. Podczas oficjalnego otwarcia tego szczególnego miejsca, lodówka i stojący obok regał na trwalsze produkty, niewymagające warunków chłodniczych, wypełnione były żywnością. Teraz bywa pod tym względem nieco gorzej. Przypominamy i zachęcamy do pomocy w zapełnianiu lodówki – szczególnie teraz, przed świętami. 

Pamiętajmy o lodówce społecznej - szczególnie przed świętami

W połowie lutego br. w Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu stanęła lodówka społeczna. To miejsce, do którego każdy może zanieść żywność, którą chciałby się podzielić z innymi. Ideą, jaka przyświeca istnieniu tego miejsca jest także zapobieganie marnowaniu jedzenia.

Jadłodzielnia to typowo społeczna akcja i to wyłącznie od mieszkańców Nowego Targu zależy, jak i czy w ogóle takie miejsce sprawdzi się  i będzie funkcjonować. Zlokalizowana jest tuż przy wejściu do Spółdzielczego Domu Kultury na ul. Kopernika 12 w Nowym Targu. 

Już jest! Pierwsza społeczna lodówka pojawiła się w Nowym Targu

os 30.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również