PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ z basenami termalnymi

Kolejny inwestor ma pomysł na zagospodarowanie działki leżącej w szybko rozwijającym się, południowym rejonie Nowego Targu. Tym razem chodzi o budowę parku wodnego z basenami termalnymi. Inwestycja miałaby powstać na blisko 4 ha działce leżącej na lewym brzegu Białego Dunajca, przy ul. Szaflarskiej i jej bocznym odgałęzieniu, nieopodal miejsca, w którym łączy się ona z “zakopianką”. Wniosek w tej sprawie złożyła do urzędu spółka AW INVEST, należąca do Wiesława i Agnieszki Wojasów. Podczas jutrzejszej Sesji radni zdecydują o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. 

Nowy Targ z basenami termalnymi

To będzie już trzecia z kolei zmiana planu NOWY TARG 26 RÓWNIA SZAFLARSKA, wprowadzana na indywidualne wnioski inwestorów – poprzednie dotyczyły terenu tzw. “Centralnej Ciepłowni” (z przeznaczeniem na powstanie Parku Rekreacyjnego z ukierunkowaniem na sporty górskie) oraz terenu usługowego przy ul. Szaflarskiej, gdzie powstaje galeria handlowa. Tym razem inwestor wystąpił o zmianę planu dla terenu leżącego po drugiej stronie zakopianki i ul. Szaflarskiej, co miałoby umożliwić “realizację parku wodnego z wodami termalnymi wraz z urządzeniami towarzyszącymi oraz infrastrukturą techniczną i urządzeniami budowlanymi“.

Inwestor napisał we wniosku, że “planowane przedsięwzięcie będzie miało znaczenie strategiczne dla miasta, co przełoży się na m.in. wzrost aktywności gospodarczej, wzrost aktywności turystycznej, wzrost zapotrzebowania na usługi towarzyszące np. gastronomię, wzrost zapotrzebowania na miejsca noclegowe miejsca pracy i inne”. 

Pomysł na wykorzystanie niszczejącej ciepłowni

Teren, którego będzie dotyczyć zmiana, obejmie większy obszar, przewiduje się bowiem, że inwestycja tego typu będzie oddziaływać na tereny sąsiednie i wymaga wyznaczenia terenów na dodatkową infrastrukturę i obiekty towarzyszące – takie, jak parkingi.

Jeszcze w tym roku, w rejonie dworca kolejowego ma zostać otwarty hotel sieci ibis Styles, którego inwestorem również jest spółka Wojasów. Warto wspomnieć, że nowotarski przedsiębiorca, swego czasu miał też udziały w “Termach Chochołowskich”. 

/os

ibis Styles Nowy Targ – otwarcie hotelu już latem tego roku!

os 07.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
*ANONIM* 14:26 07.04.2019

A jakt to sier ma do wysypiska smieci,ktore tam znajduje sie pod zasypem?

mikola 11:20 07.04.2019

super pomysł

Zobacz również