Kamery live
prognoza pogody

Nowotarskie szkoły kiedyś i dziś (video)

12 marca 2018 12:11
Wyciszenie Włącz dźwięk

W ramach odkurzania archiwalnych nagrań, przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, na którym możemy przypomnieć sobie jak wyglądały kiedyś nowotarskie szkoły. Biało – popielata “dwójka”, nowo otwarta “jedenastka”, “Sokół” na długo przed remontem…i wiele innych. Co ciekawe, archiwalne zdjęcia zestawione zostały z tymi współczesnymi. 

Czasami wydaje nam się, że nic wokół nas się nie zmienia. Drzewa niby rosną, ale jakoś powoli. Budynki zmieniają barwy, ale przecież nadal wyglądają tak samo. Co ciekawwsze, wydaje nam się, że my się nie starzejemy, a lata 90-te to przecież niemalże współczesność. 

Dopiero spoglądając na archiwalne fotografie, czy materiały filmowe, uderza nas ogrom zmian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich 25 lat. Dopiero wtedy widzimy, że wczesne lata 90-te to już całkiem inna, odległa epoka…

W archiwach mamy zaskakujące zdjęcia, które ogląda się trochę z niedowierzaniem, trochę z łezką w oku. Będziemy się nimi z Państwem systematycznie dzielić. Nie ma na Podhalu drugiego takiego miejsca, które przez lata zgromadziło filmowy zapis wszystkich najważniejszych uroczystości, wydarzeń, scenek rodzajowych z codziennego życia Nowego Targu. Archiwum Nowotarskiej Telewizji Kablowej to kopalnia bezcennych materiałów dokumentujących całe ostatnie ćwierćwiecze – wiedzieliście o tym? 

Ciąg dalszy (z całą pewnością) nastąpi… 

 

os 12.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również