nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowotarskie szkoły kiedyś i dziś (video)

W ramach odkurzania archiwalnych nagrań, przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, na którym możemy przypomnieć sobie jak wyglądały kiedyś nowotarskie szkoły. Biało - popielata "dwójka", nowo otwarta "jedenastka", "Sokół" na długo przed remontem...i wiele innych. Co ciekawe, archiwalne zdjęcia zestawione zostały z tymi współczesnymi. 

Czasami wydaje nam się, że nic wokół nas się nie zmienia. Drzewa niby rosną, ale jakoś powoli. Budynki zmieniają barwy, ale przecież nadal wyglądają tak samo. Co ciekawwsze, wydaje nam się, że my się nie starzejemy, a lata 90-te to przecież niemalże współczesność. 

Dopiero spoglądając na archiwalne fotografie, czy materiały filmowe, uderza nas ogrom zmian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich 25 lat. Dopiero wtedy widzimy, że wczesne lata 90-te to już całkiem inna, odległa epoka…

W archiwach mamy zaskakujące zdjęcia, które ogląda się trochę z niedowierzaniem, trochę z łezką w oku. Będziemy się nimi z Państwem systematycznie dzielić. Nie ma na Podhalu drugiego takiego miejsca, które przez lata zgromadziło filmowy zapis wszystkich najważniejszych uroczystości, wydarzeń, scenek rodzajowych z codziennego życia Nowego Targu. Archiwum Nowotarskiej Telewizji Kablowej to kopalnia bezcennych materiałów dokumentujących całe ostatnie ćwierćwiecze – wiedzieliście o tym? 

Ciąg dalszy (z całą pewnością) nastąpi… 

 

5 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna