Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy uczniowie tworzą mobilną grę terenową – z tematem niepodległości w tle

16 września 2022 16:37
Wyciszenie Włącz dźwięk

Kilkunastu uczniów z nowotarskich szkół podstawowych nr 1,2 i 5 uczestniczyło w czterodniowych warsztatach tworzenia mobilnej gry terenowej w ramach realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu “Podhalańska ścieżka do niepodległości”. 

Zajęcia odbywały się w pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, a prowadziły je specjalistki od tworzenia edukacyjnych gier terenowych z firmy Good Games z Bielska Białej. 

-Najpierw uczniowie pracowali z materiałami historycznymi, ponieważ gra będzie dotyczyć ścieżek do niepodległości i odzyskania niepodległości przez Nowy Targ, a następnie za pomocą kreatora ActionTrack osadzali wymyślone przez siebie zadania dotyczące tego tematu na mapie Google. Po pobraniu takiej gry, gracze – za pomocą GPSa – przechodzą od punktu do punktu i tam, gdzie się znajdą, aktywuje się do rozwiązania konkretne zadanie – wyjaśnia zasady mobilnej gry terenowej Justyna Gołąbek z Good Games.

Fabułę gry wymyślili sami uczniowie, bazując na przygotowanej wcześniej trasie historycznego spaceru. Gracz będzie wcielać się tu w rolę blogera, którego zadaniem będzie zebranie materiału do wpisu poświęconego podhalańskiej niepodległości, poruszając przy tym zagadnienia z życia nowotarżan w autonomii galicyjskiej – zarówno zwykłych mieszkańców, jak i wojskowych – a także przebiegu w tych rejonach I wojny światowej. Uczniowie tworzyli grę w grupach – każda z nich odpowiedzialna była za konkretny fragment terenowej gry. 

-Uczestnicy gry będą “kierować” drogą blogera, poprzez komentarze do wpisów oraz rozwiązywanie wymyślanych przez niego zadań – tłumaczy Justyna Gołąbek dodając, że gra będzie dostępna zarówno w wersji “do przejścia”, jak i do rozwiązania z przysłowiowej kanapy.

Zadanie jest realizowane dzięki dotacji otrzymanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach rządowego programu “Niepodległa”.

Premiera miejskiej gry terenowej zaplanowana jest na 30 września. 

Materiał filmowy – w “Przeglądzie Tygodniowym”.

Podhalańska ścieżka do niepodległości – spacer tematyczny ulicami Nowego Targu

os 16.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również