Kamery live
prognoza pogody

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzystów – policja podaje szczegóły

17 czerwca 2020 15:38

Podczas długiego weekendu na drogach powiatu nowotarskiego ujawniono 12 nietrzeźwych kierujących, ponadto 11 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Odnotowano kilka kolizji i jedno bardzo niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzystów. Do tego wypadku  doszło w sobotnie południe  na odcinku drogi pomiędzy miejscowością Krempachy, a miejscowością Frydman. Policja podaje szczegóły zdarzenia. 

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzystów - policja podaje szczegóły

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj, publikując również film zarejestrowany przez świadka zdarzenia:

Agresja na drodze. Kierowca doprowadza do zderzenia z rowerzystami

Teraz policja podaje nieco więcej szczegółów. Oto one:

Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący samochodem osobowym marki Renault kończąc manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia z dwójką rowerzystów. Mężczyzna kierujący rowerem wpadł do przydrożnego rowu, a kierująca rowerem kobieta uderzyła w tył samochodu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerkę samochodu jadącego z tyłu.

Rowerzysta nie odniósł ciężkich obrażeń ciała, natomiast rowerzystka z urazem barku została przewieziona do szpitala. Kierujący samochodem to młody kierowca w wieku 18 lat z powiatu nowotarskiego.  Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Podczas podjętych  czynności w ramach prowadzonego postępowania,  18-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Zabezpieczono również nagranie zdarzenia, które zostanie poddane oględzinom i dokładnie przeanalizowane. W najbliższym czasie planowane są czynności procesowe tj.  przesłuchania świadków oraz uczestników zdarzenia. Istotna będzie również opinia lekarza biegłego dotycząca obrażeń rowerzystki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

źródło: KPP Nowy Targ

os 17.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również