Kamery live
prognoza pogody

Agresja na drodze. Kierowca doprowadza do zderzenia z rowerzystami

15 czerwca 2020 12:43

Do bulwersującego zdarzenia doszło na jednej z popularnych dróg w rejonie Niedzicy. 18-latek wyprzedził dwójkę rowerzystów, a następnie gwałtownie hamując doprowadził do wypadku. Sprawą zajmuje się Policja. 

Agresja na drodze. Kierowca doprowadza do zderzenia z rowerzystami

Fot. Facebook

 

 – Z taką agresją na drodzę nigdy nie mieliśmy do czynienia! – przyznaje pani Ewelina, prywatnie taterniczka, która postanowiła podzielić się nieprzyjemnym zdarzeniem w mediach społecznościowych. To właśnie ona wraz z swoim mężem podróżowała na rowerach w minioną sobotę. Nie spodziewała się, że w tak piękny, słoneczny dzień może się im przytrafić coś złego.

 

 – Kręciliśmy się w rejonie Łapszanki, Nowej Białej, Krempach itd… aż tu nagle nasz super dzień zakończył młody kierowca, który na niemal pustej drodze trąbił na nas z daleka (jechaliśmy jeden za drugim) bo ścigał się z innym samochodem. Zestresował nas bardzo bo był agresywny. Grześ krzyknął na niego co robi i zaczęło się. Kierowca postanowił pokazać nam kto rządzi na drodze. Specjalnie zepchnął Grzesia z drogi i nagle zahamował pod moimi kołami – relacjonuje taterniczka. 

 

Kobieta próbowała ominąć samochód, ale bezskutecznie. Z impetem uderzyła swoim ciałem o tył samochodu, wgniatając blachę samochodu do środka. Na szczęście skończyło się “tylko” na zwichniętym barku. Jej mąż, który wpadł do rowu, ma poobijane ciało. Jego życie uratował prawdopodobnie kask, który w wyniku uderzenia o ziemię pękł na pół. Zapewne sprawa ta przeszłaby bez echa, gdyby nie kierowca pojazdu jadącego za nimi, który nagrał całe zdarzenie kamerą samochodową i udzielił im pomocy. – Jeszcze nie mamy głowy do przemyśleń, cieszymy się, że żyjemy. Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne… Pilnujcie się na drogach! – kończy pani Ewelina.

 

Tymczasem według naszych informacji sprawą już zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, która zabezpieczyła nagranie z kamery samochodowej. Prowadzone przez funkcjonariuszy postępowanie ma wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia i postawić zarzuty 18-letniemu kierowcy Renault. Całe nagranie z wypadku prezentujemy poniżej.

 

KOLARZE, UWAŻAJCIE NA SIEBIE❗Z taką agresją na drodzę nigdy nie mieliśmy do czynienia!Dla mnie i mojego męża Grzesiek Wiercioch to nie był zwyczajny weekend. Postanowiliśmy go spędzić w Niedzicy i tradycyjnie potrenować. Pogoda i warunki były idealne. W sobotę cieszyliśmy się wszystkim: słońcem, fajną formą, pięknymi widokami i wspólnym czasem. Kręciliśmy w rejonie Łapszanki, Nowej Białej, Krempach itd… aż tu nagle nasz super dzień zakończył Młody kierowca, który na niemal pustej drodze trąbił na nas z daleka (jechaliśmy jeden za drugim) bo ścigał się z innym samochodem. Zestresował nas bardzo bo był agresywny. Grześ krzyknął na niego co robi i zaczęło się. Kierowca postanowił pokazać nam kto rządzi na drodze. Specjalnie zepchnął Grzesia z drogi i nagle zahamował pod moimi kołami. Zdążyłam tylko odbić bo uznałam, że mam z nim szanse tylko jak go wezmę bokiem. Uderzenie było tak mocne, że wgniotłam mu tył samochodu. Mieliśmy szczęście bo za nami jechał samochód z wspaniałymi ludźmi, którzy to wszystko nagrali i nam pomogli. Przyznam, że nie wiem, jak to się stało, że jesteśmy w "miare" cali. Mam zwichnięty bark. Grześ jest poobijany, pękł mu kask. Psycha gorzej. Jeszcze nie mamy głowy do przemyśleń, cieszymy się, że żyjemy. Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne… Pilnujcie się na drogach!

Opublikowany przez Ewelinę Wiercioch Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Piotr Starmach 15.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Ja 19:11 15.06.2020

Ale poje...😠

Widz 16:34 15.06.2020

Od razu zabrać prawo jazdy , i kara pieniężna tak żeby poczuł.

hary 14:10 15.06.2020

Myślę że Go z automatu zamkną , wygląda to na próbę zabójstwa z premedytacją z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Zobacz również