Kamery live
prognoza pogody

NFOŚ dokapitalizuje nowotarski MPEC kwotą 18 mln złotych

18 kwietnia 2022 16:20

Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podjął decyzję o dokonaniu inwestycji w spółkę MPEC Nowy Targ, w formie objęcia nowo utworzonych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Chodzi o 36 tys. udziałów po 500 zł każdy i pokrycie ich wkładem pieniężnym w wysokości 18 mln złotych, które MPEC przeznaczy na realizację proekologicznych inwestycji w obszarze ciepłownictwa. Zgodę na przeprowadzenie tych operacji musi najpierw wyrazić Rada Miasta. 

NFOŚ dokapitalizuje nowotarski MPEC kwotą 18 mln złotych

To jedna z ważniejszych uchwał, jakie będą podejmowane podczas najbliższej Sesji Rady Miasta w dniu 25 kwietnia 2022 roku. Uchwała dotyczy wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego spółki MPEC Nowy Targ sp. z o.o. z kwoty 27 mln 113 tys. zł do kwoty 45 mln 113 tys. zł i objęcie 36 tysięcy udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy, przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Środki pochodzące z dokapitalizowania – łącznie 18 mln zł – nowotarski MPEC przeznaczy na realizację proekologicznych inwestycji w obszarze ciepłownictwa.

NFOŚiGW stanie się tym samym mniejszościowym udziałowcem miejskiej spółki ciepłowniczej. Zgodnie z przedstawianym jeszcze jesienią 2020 roku planem, NFOŚ byłby udziałowcem nowotarskiego MPEC-u na okres 15-20 lat. Po tym czasie spółka powinna na nowo stać się w 100% własnością miasta. 

NFOŚ ma stać się mniejszościowym udziałowcem nowotarskiego MPEC-u

os 18.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również