Kamery live
prognoza pogody

Nastoletnie dziewczynki złapane na kradzieży. Zajmie się nimi sąd rodzinny

29 października 2021 11:37

W czwartek w południe nowotarscy policjanci zostali wezwani do kradzieży sklepowej na terenie Nowego Targu. Na miejscu okazało się, że sprawczyniami są dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat.

Nastoletnie dziewczynki złapane na kradzieży. Zajmie się nimi sąd rodzinny

Jak ustalono, nastolatki schowały do plecaka słodycze i kosmetyki na ponad 35 złotych, po czym przeszły za linię kas nie płacąc za towar. Chcąc wyjść ze sklepu zostały ujęte przez pracownika ochrony, który o kradzieży powiadomił policję.

-Towar został odzyskany i nadawał się do dalszej sprzedaży. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie, dziewczyny tłumaczyły tym, że chciały spróbować coś ukraść, bo słyszały od rówieśników, że to nic trudnego. Z uwagi na wiek, za popełniony czyn karalny nastolatki będą odpowiadały przed sądem rodzinnym. Wobec osób poniżej 17 roku życia, stosuje się środki karne przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich – wyjaśnia asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Sąd może zastosować wobec nich środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, bądź orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

źródło: KPP Nowy Targ

os 29.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również