Kamery live
prognoza pogody

Na co zwrócić uwagę przy wyborze naszyjnika? (artykuł sponsorowany)

23 sierpnia 2023 15:30

Gdy nasza kolekcja biżuterii jest zróżnicowana, zyskujemy więcej możliwości dobierania jej poszczególnych elementów do stylizacji i okoliczności. Jednocześnie kolczyki, bransoletki, naszyjniki i inne akcesoria powinny tworzyć spójne zestawienia, dzięki czemu dodatki świetnie dopełnią dane połączenie ubrań, nie zaburzając jego charakteru. Co zatem liczy się podczas wyboru? Czy dopasowanie naszyjnika do naszej kolekcji biżuterii sprawi trudność?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze naszyjnika? (artykuł sponsorowany)

Długość łańcuszka – na jaki się zdecydować?

Można wyróżnić wiele rodzajów łańcuszków, które różnią się ze względu na długość. To właśnie od tej cechy będzie zależeć zarówno wygląd naszyjnika, jak i nasz komfort noszenia. Kolia dla niektórych osób może okazać się nie najlepszym wyborem ze względu na ścisłe przyleganie do szyi. To z kolei dobre rozwiązanie dla kobiet, które szukają biżuterii do eleganckiej sukienki lub bluzki z dekoltem typu carmen czy serce. Bardziej uniwersalnym wyborem jest łańcuszek princess o długości ok. 45–50 cm. Natomiast przeciwieństwem kolii będzie sznur (osiągający nawet 130 cm), jednak ten typ nie sprawdzi się do wielu stylizacji, ale z drugiej strony potrafi dodać szyku tym zestawieniom, które pozwolą mu się odpowiednio zaprezentować. Jak można zauważyć, wybór odpowiedniej długości łańcuszka ma znaczenie.

Czy splot ma duży wpływ na wybór?

W wielu przypadkach łańcuszek nie powinien dominować w stylizacji. Z tego powodu warto unikać splotów, które wyróżniają się masywnością, jak kordel czy pancerka, a lepiej jest sięgać przykładowo po subtelniejszą żmijkę (zwaną też linką) lub singapur. Poza tym można wyróżnić jeszcze: figaro, ankier, popcorn, lisi ogon czy bismarck. To jedynie przykłady popularnych splotów, z którymi warto się zapoznać przed zakupem naszyjnika. W końcu konkretny typ ma wpływ na kilka kluczowych czynników. Od danego splotu zależy nie tylko wygląd, ale także ciężkość łańcuszka i jego wytrzymałość na uszkodzenia. Co więcej, do wybranego typu inaczej dobierzemy zawieszkę. To ważne z punktu widzenia tworzenia spójnego naszyjnika. Z niektórymi splotami dobrze będzie wyglądać kilka zawieszek, a część łańcuszków lepiej prezentuje się z jedną lub samodzielnie. Na przykład do kostki dobierzemy równie delikatną zawieszkę, a do efektownego samego w sobie bismarcka dodatki okażą się zbędne.

Kruszce naszyjników – złoto, a może srebro?

W zależności od preferencji decydujemy się najczęściej na jedną z najpopularniejszych opcji, czyli złotą lub srebrną biżuterię. Choć na co dzień sięgniemy po tę, która lepiej do nas pasuje, do wyjątkowej stylizacji warto wybrać naszyjnik odpowiadający okazji. Z niektórymi zestawieniami ubrań lepiej będzie komponować się złoto (propozycje znajdziemy m.in. tutaj: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/naszyjniki/naszyjniki-zlote-585.html), a z innymi srebro. Co ciekawe, w ostatnich trendach biżuteryjnych można znaleźć dosyć niekonwencjonalne rozwiązanie, jakim jest łączenie tych kruszców. Jeśli więc nie potrafimy zdecydować się na naszyjnik w jednym stylu, możemy spróbować tej możliwości i nieco poeksperymentować z mieszaniem złota ze srebrem.

/art

redakcja 23.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również