Kamery live
prognoza pogody

MOK z kolejnym dofinansowaniem. Tym razem 2 mln 350 tys. zł

31 marca 2021 16:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

Trwa dobra passa w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Tym razem miastu udało się zdobyć ponad 2 mln 350 tys. złotych z drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z wnioskiem, ze środków dofinansowane mają zostać prace związane ze stolarką i wyposażeniem sali wielofunkcyjnej. Łączna kwota wsparcia przebudowy MOK-u ze środków zewnętrznych zwiększa się tym samym do ponad 23 mln złotych. 

W sumie na inwestycje realizowane na terenie Małopolski w ramach tego naboru przeznaczonych zostało ponad 220 mln złotych. To pula która wesprze różnych 176 zadań.

Miasto otrzymało 2 mln 350 tys. zł (z wnioskowanych 7 mln zł) na dofinansowanie przebudowy MOK-u w zakresie prac związanych ze stolarką, wyposażeniem sali wielofunkcyjnej – chodzi tu zarówno o meble, jak i wyposażenie multimedialne, technologię teatralną, oświetlenie, czy nagłośnienie. 

Na liście znalazł się także powiat nowotarski, który otrzymał 1 mln zł (z wnioskowanych 8 mln zł) na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej  przebudowy i nadbudowy SOR i OIOM oraz zakup wyposażenia w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. JP II w Nowym Targu, co ma ułatwić tzw. triage pacjentów z podejrzeniem chorób zakaźnych np. COVID-19. 

8 mln rządowego dofinansowania na przebudowę MOK

 

os 31.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również