Kamery live
prognoza pogody

Mobilne lodowisko w rynku – na święta ma być gotowe. Jeśli pozwoli pogoda

Firma Tomasz Cisek Next Art z Rudy Śląskiej od jutra rozpoczyna montaż mobilnego lodowiska na płycie nowotarskiego rynku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ślizgawka będzie dostępna dla użytkowników na okres świąteczny. Podobnie, jak w poprzednich latach – na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew. Sztuczne lodowisko będzie gościło na płycie rynku do pierwszych dni marca 2023.

Mobilne lodowisko w rynku - na święta ma być gotowe. Jeśli pozwoli pogoda

Firma z Rudy Śląskiej jako jedyna odpowiedziała na zapytanie ofertowe, oferując cenę realizacji zamówienia w wysokości 158,6 tys. złotych. 

-To nowa firma, pierwszy raz będzie z miastem współpracować – mówi Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. Sportu i Turystyki UM – Od jutra zaczynają montaż, później rozpocznie się  proces mrożenia. Mamy nadzieję, że obędzie się bez takich kłopotów, jak w zeszłym roku – dodaje.

Przypomnijmy, że poprzedni wykonawca usługi – krakowska firma WM International – w zeszłym roku miał problem zarówno z terminowym uruchomieniem, jak i demontażem lodowiska. Data otwarcia mobilnego obiektu była dwukrotnie przekładana, w dodatku w ostatniej chwili. 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, tegoroczną ślizgawkę w centrum miasta prawdopodobnie uda się uruchomić w przyszłym tygodniu. Magistrat woli jednak zachować ostrożność i, póki co, nie podaje konkretnej daty. 

-Parę dni wcześniej będziemy o wszystkim informować, jak już będziemy pewni. Mamy nadzieję, że uda się przed świętami  i wykonawca też  zgłosił, że się wyrobi. Jeśli nie będzie żadnych czynników zagrażających, to się powinno udać. Dużo zależy od warunków atmosferycznych – mówi kierownik referatu ds. Sportu i Turystyki. 

Oficjalne otwarcie mobilnego lodowiska zawsze okraszone jest pokazami na lodzie. Jak informowała wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, w tym roku, poza popisami wychowanków MMKS i PKŁF “Zwyrtany”, w planach był także udział profesjonalnych par sportowych w łyżwiarstwie figurowym. 

Natomiast już jutro na rynku rusza Jarmark Bożonarodzeniowy. Uroczyste otwarcie Jarmarku zapowiedziano na piątek. Szczegóły – w linku poniżej.

15 grudnia startuje Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowym Targu

os 14.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Dominika 00:05 15.12.2022

No faktycznie operacja wymagająca nadzoru samego kierownika z UM. Jak lodowisko ma być na 15 to ma tak być a nie się ..... Swoją drogą miasto już wydał tyle kasy na te najmu i uparcie brnie w sens tego lodowiska że mogło by kupić agregat z instalacją i nie płacić najmu.

Zobacz również