Kamery live
prognoza pogody

15 grudnia startuje Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowym Targu

13 grudnia 2022 09:50

Już niebawem rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy na nowotarskim rynku. Miasto Nowy Targ zaprasza od 15 do 23 grudnia.

15 grudnia startuje Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowym Targu

Początki Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie sięgają XIV wieku. Te wielkie świąteczne festyny na przełomie wieków sukcesywnie zdobywały coraz większą popularność. Ta piękna świąteczna tradycja zakorzeniła się również w naszym kraju, gdzie z każdym rokiem coraz więcej miast decyduje się na organizację tego wydarzenia. Jarmarku Bożonarodzeniowego nie mogło zabraknąć również w naszym Mieście. Nowy Targ to przecież miasto od wieków związane z handlem. To tu było i jest centrum Podhala, gdzie mieszkańcy
z najdalszych zakątków naszego regionu zaopatrywali się w niezbędne do życia produkty, a także sprzedawali własne wyroby.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowym Targu, od lat organizowany jest na płycie Rynku i to nie zmieni się również w tym roku. Nie ma innego miejsca z tak silną handlową tradycją. Klasycznie największą uwagę poświęcamy wystawcom. To ich obecność tworzy niepowtarzalny klimat naszego Jarmarku. Jak co roku nie zabraknie rękodzieła, specjałów lokalnej kuchni czy różnorodnych wyrobów z naszego regionu. Nasz Jarmark Bożonarodzeniowy to również mnogość atrakcji dla dzieci, ale do tego zdążyli się Państwo przyzwyczaić w poprzednich edycjach. Płytę naszego rynku odwiedzi święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów a uśmiechy na twarzach, nie tylko tych najmłodszych wywołają alpaki. Oczywiście nie zabraknie wspólnych życzeń, łamania opłatkiem i śpiewania kolęd. To prawdziwy festiwal regionalnego folkloru, wspólnych spotkań i uśmiechów. To tutaj, w Nowym Targu magia świąt łączy się z tradycją.

Nieodzownym elementem naszego Jarmarku Bożonarodzeniowego jest wspólna miejska wigilia organizowana przez nowotarski oddział Związku Podhalan. Tegoroczna będzie już XVI edycją wydarzenia. Tradycyjnie nie zabraknie życzeń, łamania opłatkiem i przede wszystkim potraw wigilijnych. Za świąteczny klimat spotkania będą odpowiadać: Chór Gorce, Studio Piosenki Septyma, Mali Hyrni i Hyrni.

Podsumowując, podajemy kilka istotnych dat:

16 grudnia godzina 16.00 – Uroczyste otwarcie, w tym iluminacja świątecznej choinki, program artystyczny, stoiska handlowe i spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz alpakami.

18 grudnia godzina 16.00 – Wigilia Związku Podhalan na nowotarskim Rynku

22-23 grudnia – Zagroda Świętego Mikołaja z reniferami

mat. prasowy Urzędu Miasta Nowy Targ

os 13.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również