Kamery live
prognoza pogody

255 nowych nasadzeń na terenie Nowego Targu. To kompensacja przyrodnicza za wycinkę na terenie dawnego kombinatu

29 marca 2023 22:15

Wycinki minimum 178 drzew na terenach przemysłowych po byłych zakładach NZPS – wymagały prace zmierzające do powstania w tym rejonie nowej Strefy Aktywności Gospodarczej. W miejsce usuniętych drzew będzie jednak wykonana tzw. kompensacja przyrodnicza w ilości 255 nowych nasadzeń. 

 

255 nowych nasadzeń na terenie Nowego Targu. To kompensacja przyrodnicza za wycinkę na terenie dawnego kombinatu

Jak precyzuje burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, w odpowiedzi na pismo radnej Ewy Pawlikowskiej, “w 2022 roku oraz w styczniu i w lutym 2023 roku wycięto 178 drzew w oparciu o stosowne decyzje Starosty Nowotarskiego oraz dodatkowo drzewa z gatunków i wymiarów, które nie wymagają pozwoleń. Jednocześnie, zgodnie z ww. decyzjami, za usunięte drzewa zostanie wykonana kompensacja przyrodnicza w postaci nowych nasadzeń drzew w ilości 255 sztuk”.

Poza przygotowaniem nowych terenów inwestycyjnych, które docelowo mają zapewnić miejsca pracy i przynieść dodatkowe przychody dla budżetu, na terenach dawnego kombinatu modernizowana jest także infrastruktura komunalna i drogowa. Szerzej o tej dużej inwestycji – w poniższym materiale video:

Trwają intensywne prace na terenie byłego kombinatu (galeria, video)

 

os 29.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również