PILNE
Kamery live
prognoza pogody

255 nowych nasadzeń na terenie Nowego Targu. To kompensacja przyrodnicza za wycinkę na terenie dawnego kombinatu

29 marca 2023 22:15

Wycinki minimum 178 drzew na terenach przemysłowych po byłych zakładach NZPS – wymagały prace zmierzające do powstania w tym rejonie nowej Strefy Aktywności Gospodarczej. W miejsce usuniętych drzew będzie jednak wykonana tzw. kompensacja przyrodnicza w ilości 255 nowych nasadzeń. 

 

255 nowych nasadzeń na terenie Nowego Targu. To kompensacja przyrodnicza za wycinkę na terenie dawnego kombinatu

Jak precyzuje burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, w odpowiedzi na pismo radnej Ewy Pawlikowskiej, “w 2022 roku oraz w styczniu i w lutym 2023 roku wycięto 178 drzew w oparciu o stosowne decyzje Starosty Nowotarskiego oraz dodatkowo drzewa z gatunków i wymiarów, które nie wymagają pozwoleń. Jednocześnie, zgodnie z ww. decyzjami, za usunięte drzewa zostanie wykonana kompensacja przyrodnicza w postaci nowych nasadzeń drzew w ilości 255 sztuk”.

Poza przygotowaniem nowych terenów inwestycyjnych, które docelowo mają zapewnić miejsca pracy i przynieść dodatkowe przychody dla budżetu, na terenach dawnego kombinatu modernizowana jest także infrastruktura komunalna i drogowa. Szerzej o tej dużej inwestycji – w poniższym materiale video:

Trwają intensywne prace na terenie byłego kombinatu (galeria)

 

os 29.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również