Kamery live
prognoza pogody

Trwają intensywne prace na terenie byłego kombinatu (galeria, video)

11 marca 2023 12:31
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na terenach dawnego kombinatu trwają intensywne prace budowlane. Ich celem jest utworzenie nowej strefy aktywności gospodarczej, ale także modernizacja infrastruktury drogowej i komunalnej, co przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej dla wielu istniejących w tym rejonie firm i instytucji. Całość tej dużej inwestycji realizuje wyłoniona w przetargu firma SARIVO Infrastruktura Sp. z o. o. z Krakowa. Koszt prac wyniesie 20,6 mln zł, jednak większość pokryje dofinansowanie unijne oraz środki rządowe z Programu Polski Ład. 

Do zagospodarowania pod strefę aktywności gospodarczej jest łącznie 5 ha terenu, który do tej pory nie przynosił dla miasta żadnych zysków. Teraz ulegnie to zmianie. Realizacja projektu pozwoli zagospodarować i otworzyć teren na nowe inwestycje, co w przyszłości przyczyni się do zwiększenia ilości miejsc pracy oraz wpływów do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i podatku dochodowego. 

Więcej informacji – w materiale video.

fot. Paweł Kos/os

os 11.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również