Miasto powtarza przetarg na przebudowę MOK
Właśnie ogłoszony został powtórny przetarg na przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Zgodnie z planem, prace budowlane miałyby zakończyć się za 2 lata i z początkiem maja 2021 roku, zmodernizowany MOK miałby zostać oddany do użytku. Inwestycja ma być realizowana jako projekt unijny, który poza przebudową i nadbudową samego budynku, zakłada również rewitalizację jego otoczenia.

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg – z września ubiegłego roku – unieważniono, gdyż najniższa oferta za kwotę 35,5 mln była o ponad 15 mln wyższa, niż przeznaczona przez miasto na ten cel. Mimo sporego zainteresowania, złożono wówczas jedynie dwie oferty.
Zakres prac jest ogromny, a wchodzą w niego zarówno prace wyburzeniowe, murowe izolacyjne, elewacyjne, wszystkie instalacje, ale też nasadzenia zieleni, wyposażenie wnętrz (meble, technologiczne wyposażenie kawiarni, kompleksowe multimedialne i sceniczne wyposażenie sali widowiskowej), wykonanie fontanny, a nawet roboty drogowe.
Zgodnie z planem, prace budowlane miałyby zakończyć się za 2 lata – z końcem marca 2021 roku, przy czym harmonogram rzeczowo-finansowy ma uwzględniać orientacyjny podział środków przeznaczonych na realizację inwestycji: 20% w bieżącym roku, 50% w roku 2020 i 30% – w 2021.
Projekt modernizacji 40-letniego obiektu ma zagwarantowane 6 mln zł dofinansowania ze środków unijnych w ramach projektu z zakresu rewitalizacji przestrzeni regionalnej. Nazwa projektu to “Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu – adaptacja i modernizacja budynku poprzez przebudowę, rozbudowę i nadbudowę wraz zagospodarowaniem otoczenia”. Miasto liczy też na pozyskanie dodatkowych funduszy ze środków ministerstwa.
Oferty w przetargu na nowej stronie platformy zakupowej dla wykonawców Gminy Miasta Nowy Targ, można składać do 28 maja br. ,
/os
Komentarze
Bolesław zastał Nowy Targ drewniany a zostawi murowany!
A hali lodowej jak nie było tak nie ma, konserwator zabytków stał się fajną wymówką bo są inne miejsca