Kamery live
prognoza pogody

Przetarg na przebudowę MOK – powtórzony w tym miesiącu

Na ten miesiąc zaplanowano wszczęcie dwóch postępowań przetargowych dotyczących przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Jedno dotyczy prac budowlanych, drugie – pełnienia czynności inspektora nadzoru inwestorskiego. To najważniejsza z zaplanowanych do rozpoczęcia w tym roku, miejskich inwestycji. 

Przetarg na przebudowę MOK - powtórzony w tym miesiącu

To już  drugie podejście do przetargu. Poprzedni – z września ubiegłego roku – unieważniono, gdyż najniższa oferta za kwotę 35,5 mln była o ponad 15 mln wyższa, niż przeznaczona przez miasto na ten cel. Mimo sporego zainteresowania, złożono wówczas jedynie dwie oferty. Teraz być może będzie ich więcej – optymizmem napawać może duża liczba aż 9 chętnych, jacy zgłosili się w niedawno zakończonym postępowaniu przetargowym na przebudowę części hotelowej Hali “Gorce”.

Zielone światło dla modernizacji MOK! Burmistrz Watycha: Nie ma na Podhalu drugiej takiej sali. To wszystko zacznie żyć

Projekt modernizacji 40-letniego obiektu ma zagwarantowane 6 mln dofinansowania ze środków unijnych. Miasto liczy też na pozyskanie dodatkowych funduszy ze środków ministerstwa.

-Dla samego budżetu miasta będzie to zadanie – nie mówię, że niemożliwe – ale takie, które nas mocno obciąży- mówił w rozmowie z naszym portalem burmistrz Grzegorz Watycha – Minister w swoich programach, założeniach mówi, że maksymalna kwota dofinansowania to 3 mln złotych, natomiast nie ma przeszkód ku temu, żeby ta kwota była wyższa,  dzięki dostrzeżeniu szczególnej roli MOK-u, tak jak było to w innych miejscach, gdzie były dofinansowania do instytucji kultury. Liczymy tu na naszych parlamentarzystów: naszą panią poseł Annę Paluch, która często bywa w MOK, wie, jak wygląda, jaką rolę pełni; na posła Edwarda Siarkę, który zresztą ma biuro poselskie po sąsiedzku, że będą zabiegać o to, by znalazły się dodatkowe źródła, np. ze środków rezerwy ministerstwa, żeby jednak wesprzeć tę inwestycję. Parlamentarzyści zadeklarowali pomoc. Dużą aktywność przejawia tu sam dyrektor MOK, któremu bardzo zależy na tym, żeby obiekt jak najszybciej przekazany został w ręce ekip budowlanych. Pracy jest tam dużo.

Nieoficjalnie wiemy, że rezerwacje sal w Miejskim Ośrodku Kultury przyjmowane są jedynie do czerwca br. 

Miejski Ośrodek Kultury – z 6 mln dofinansowaniem (video)

/os

os 04.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
. 08:12 04.02.2019

A kiedy lodowisko wyremontują??

Zobacz również