Kamery live
prognoza pogody

Miasto planuje skatepark na ul. Sikorskiego

Wyciszenie Włącz dźwięk

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta burmistrz Nowego Targu zdradził plany budowy nowego skateparku. Miałby on stanąć obok budowanego właśnie miasteczka komunikacyjnego przy ul. Sikorskiego. “Po wielu dyskusjach wydaje nam się, że to jest najlepsze miejsce” – powiedział burmistrz Grzegorz Watycha. Przypomnijmy, że poza miasteczkiem ruchu drogowego dla najmłodszych, miasto planuje w tym rejonie także budowę toru rowerowego typu pumptrack. 

fot. arch. nowytarg24.tv/zdjęcie ilustracyjne

O ile tor typu pumptrack, który ma być zlokalizowany “po sąsiedzku” z budowanym właśnie miasteczkiem, jest już zaprojektowany, skatepark to całkiem nowy pomysł: 

-Przygotowywany jest wniosek do Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie toru typu pumptrack. Chcemy uruchomić też budowę skateparku. Jest to inwestycja, która ucieszy młodych, ale też i dojrzałych użytkowników, którzy na deskorolkach, czy też hulajnogach, rolkach korzystają z takich miejsc. Planujemy zlecić zaprojektowanie takiego skateparku w tym miejscu. Byłoby to takie centrum dla miłośników dwóch kółek, ale i rolkarzy, deskorolkarzy, którzy mogliby tam rozwijać swoje pasje i przebywać na świeżym powietrzu.  Po wielu dyskusjach wydaje nam się, że to jest najlepsze miejsce na zlokalizowanie tego skate parku – powiedział dziś burmistrz Grzegorz Watycha. 

Ten plan wymaga podpisania dodatkowej umowy dzierżawy z Wodami Polskimi, podobnie jak w przypadku terenu pod miasteczko komunikacyjne.

-Myślę, że uda nam się dodzierżawić jeszcze trochę ziemi, żeby zaprojektować, a później starać się o finanse na budowę skateparku przy ul. Sikorskiego – zdradził plany inwestycyjne burmistrz. 

Miasto uczestniczyło już w spotkaniu z przedstawicielami jednej z wiodących firm w Polsce zajmujących się projektowaniem i wykonywaniem skateparków. 

Tu zaczyna powstawać miasteczko komunikacyjne

os 19.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
oko 22:19 19.04.2021

Oby szybko, zanim użytkownicy desek zniszczą ławkę z Hanką , w centrum rynku. Żal patrzeć jak uparcie ,ćwiczą naskoki na ławkę a może przeskoki , które nie wychodzą?

merul 19:46 19.04.2021

No to zobaczymy, ile w tym prawdy XD

MasnyCzech 15:20 19.04.2021

Planów było już tak dużo że średnio chce mi się wierzyć że ten plan zostanie zrealizowany xD

Zobacz również