Kamery live
prognoza pogody

Miasto modernizuje system ostrzegania ludności

12 września 2022 13:06

Nowotarski magistrat wybrał właśnie firmę, która zmodernizuje system wczesnego ostrzegania ludności – ten dotychczas funkcjonujący pochodzi jeszcze z lat 70-tych.  Zamówienie obejmuje dostawę nowej, cyfrowej centrali alarmowej oraz dwóch elektronicznych syren, które zostaną zamontowane na budynku Poczty Głównej oraz na bloku przy ul. Ludźmierskiej 32. Miasto planuje w przyszłości również wymianę pozostałych pięciu syren rozmieszczonych w różnych częściach miasta. 

Miasto modernizuje system ostrzegania ludności

Zamówienie obejmuje przede wszystkim modernizację analogowej centrali alarmowej na system cyfrowy – tak, by obsługiwał zarówno nowe, elektroniczne syreny, które wkrótce pojawią się w dwóch lokalizacjach, jak i pozostałych pięć, które nie zostaną od razu wymienione. System umożliwi także m.in. nadawanie komunikatów głosowych, obsługę zdalnych stacji meteorologicznych, czujników chemicznych i czujników skażeń. 

Najkorzystniejszą ofertę na kwotę blisko 119 tys. złotych złożyła firma Tetratronik z Wolbromia. Termin dostawy i montażu nowych urządzeń to koniec listopada br. 

Na terenie Nowego Targu jest łącznie siedem syren alarmowych: na budynkach Poczty Polskiej przy ul. Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 5 na ul. Orkana, OSP na Kowańcu, OSP na Marfianej Górze oraz bloków przy ul. Ludźmierskiej 32 i  przy al. Kopernika 5. Dwie z syren, w ramach powyższego zamówienia, zostaną wymienione na elektroniczne. Jak informuje Łukasz Knurowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM Nowy Targ, pozostałe syreny, w miarę możliwości finansowych miasta, także będą powoli zastępowane przez nowocześniejszy sprzęt.

zdjęcie poglądowe -źródło: tetratronik.com.pl

Miejski System Ostrzegania o zagrożeniach doczeka się modernizacji

os 12.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również