Kamery live
prognoza pogody

Kto będzie wywoził śmieci z Nowego Targu?

25 listopada 2020 17:29

Przedsiębiorstwo Empol i konsorcjum firm FCC Podhale złożyły odrębne tym razem oferty w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta. Na ten cel przeznaczonych ma zostać ok. 10 milionów złotych. To nowość i pewne zaskoczenie – w ostatnich latach te dwie firmy składały jedną, wspólną ofertę jako konsorcjum, nie mając na rynku żadnej innej konkurencji.  

Kto będzie wywoził śmieci z Nowego Targu?

W przetargu zorganizowanym przez Urząd Miasta Nowego Targu oferty złożyły dwie firmy dobrze znane mieszkańcom Podhala. Nieco niższą kwotę zaproponowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL z Tylmanowej, które za 9 545 981 złotych przeznaczy sześć śmieciarek spełniających rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6. Z kolei konsorcjum firm FCC Podhale zaproponowały użycie czterech pojazdów przystosowanych do odbierania odpadów komunalnych. Ich specyfikacja jest nieco inna, ale pod względem ekologicznym również spełniają normę EURO 6. W tym przypadku oferta opiewa na 10 306 666 złotych. 

Obecnie trwa ocena złożonych ofert. Na realizację zadania nowotarski magistrat zamierzał przeznaczyć 9,5 miliona złotych. Umowa będzie obowiązywać tylko na przyszły rok ze względu na niepewną sytuację związaną z rynkiem odpadów komunalnych i wciąż zmieniającymi się kosztami m.in. wywozu śmieci.

Do rozstrzygnięcia przetargu dojdzie jeszcze w grudniu. Harmonogram odbioru śmieci Urząd Miasta opublikuje jeszcze przed końcem roku.

Ile kg śmieci produkuje rocznie przeciętny nowotarżanin?

Piotr Starmach 25.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również