Kamery live
prognoza pogody

Już 48 umów na dofinansowanie wymiany kopciuchów w ramach miejskiego programu

19 kwietnia 2021 16:17

Od początku tego roku w ramach budżetowego programu dofinansowań wymiany kotłów podpisano z mieszkańcami już w sumie 48 umów na łączną kwotę 240 tys. złotych. 

Już 48 umów na dofinansowanie wymiany kopciuchów w ramach miejskiego programu

Tylko w ostatnim miesiącu, w ramach prowadzonych przez nowotarski samorząd programów dotacyjnych, burmistrz podpisał z mieszkańcami 24 umowy na dofinansowanie wymian starych kotów centralnego ogrzewania tzw. “kopciuchów” na nowe kotły na gaz z sieci. Każda z umów o dofinansowanie opiewa na kwotę  5 tys. złotych. 

-Zachęcam mieszkańców do korzystania z prowadzonych programów dotacyjnych na wymianę starych kopciuchów na nowe kotły gazowe lub przyłącz do sieci ciepłowniczej – zachęcał burmistrz Nowego Targu, przedstawiając sprawozdanie podczas dzisiejszej sesji. 

W budżecie zaplanowano kwotę pół miliona na 100 takich inwestycji, jednak w razie potrzeby – podobnie jak rok temu – kwota będzie prawdopodobnie zwiększana. 

Sezon grzewczy na Podhalu powoli dobiega końca. Smog nie odpuszcza

Lokalna uchwała antysmogowa – jest pozytywna rekomendacja Rady

os 19.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również