Kamery live
prognoza pogody

Jutro – pierwszy dzień wiosny i… jabłuszko od Kamilki

20 marca 2023 08:40

NOWY TARG, ZAKOPANE. W pierwszym dniu wiosny na ulicach Nowego Targu i Zakopanego pojawią się wolontariusze z pysznymi jabłuszkami od Kamilki.

Jutro – pierwszy dzień wiosny i… jabłuszko od Kamilki

Będzie to forma zbiórki datków od serca dla – już w formie kwesty bezpośredniej, dopuszczonej wszystkimi pozwoleniami – na astronomicznie drogą terapię genową, która pozwoli postawić na nóżki uroczą dwulatkę z Nowego Targu, Kamilkę Gil.

W ubiegłym roku zdiagnozowano u niej SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Szwajcarski specyfik Zolgensma, zdolny zastąpić wadliwy gen, jest refundowany przez NFZ tylko do szóstego  miesiąca życia, a możliwy do podania – tylko do wagi 13 kg.

Rodzina i przyjaciele – zdeterminowani, by ratować życie dziecka – stanęli wobec konieczności zebrania 10 milionów zł. A czas nagli, bo Kamilka waży już ponad 11 kg.

Aktywnie prowadzona zbiórka z udziałem wspaniałych wolontariuszy zatacza coraz szersza kręgi, przybiera coraz to nowe formy. Z każdą złotówką rośnie nadzieja, że wyścig z czasem – na wagę życia i sprawności dziecka – uda się wygrać. Ale do zebrania jest zawrotna kwota.

W Nowym Targu wolontariusze starują o godz. 8.40 sprzed sklepu “50 style” przy ul. Krzywej, a w Zakopanem – o godz. 10.00, sprzed Liceum im. Oswalda Balzera.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kamila-sma

Nasz reportaż o Kamilce – tutaj:

Na ratunek Kamilce z SMA. Dwa i pół kilo czasu…

(asz)  

 

Anna Szopińska 20.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również