nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”

Dla dęciaków z okolic to najważniejsze wydarzenie w roku. Podhalański Przegląd Orkiestr Dętych z roku na rok cieszy się coraz większą popularniejszy. Stawką w festiwalu jest awans do prestiżowego Echa Trombity w Nowym Sączu.

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” – śpiewała niegdyś Halina Kunicka i o czym można było się przekonać w trakcie XIII Podhalańskiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Nowym Targu. W niedzielnym koncertowaniu w Parku Miejskim wzięły udział orkiestry z całej Małopolski.

 – Nasz koncert postanowiliśmy rozpocząć polskim repertuarem, a dokładnie mieszanką utworów filmowych, a na koniec – jak na porządną orkiestrę przystało! – marsz Americano Way – mówił Marcin Musiak, dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu.

Emocje towarzyszące muzyce orkiestr dętych  zarażają nie tylko innych, ale przede wszystkim wyrażają charakter samych dęciaków. Właśnie dla tych emocji Stanisław Ostafin z Trzebunii poświęcił niemal całe swoje życie i dziś nie wyobraża sobie go bez uczestnictwa w orkiestrze dętej.

 – W tym roku na pasterkę mija 60 lat odkąd po raz pierwszy przyszedłem na spotkanie orkiestry dętej – wspomina pan Stanisław z Trzebunii. 

Więcej szczegółów odnośnie niedzielnego przeglądu orkiestr dowiecie się w materiale reporterskim poniżej. Zapraszamy!

2 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }