Kamery live
prognoza pogody

Hotel Gorce – oficjalnie otwarty!

Konferencja poświęcona działalności klubów sportowych na terenie Nowego Targu stała się okazją do symbolicznego otwarcia hotelu Gorce po jego gruntownej modernizacji. Dzięki temu, w tej ważnej dla  nowotarskiego sportu chwili mieli szansę uczestniczyć nie tylko włodarze miasta i starostwa, ale też przedstawiciele niemal wszystkich klubów działających na terenie miasta. 

Hotel Gorce – oficjalnie otwarty!

Hotel “Gorce” działa już od 9 stycznia br. i cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie grup sportowych. Jego średnie obłożenie wynosi około 70%. Część z grup wraca do hotelu po paru latach przerwy, pozytywnie zaskoczona zmianami, jakie tu zaszły. Aktualnie w “Gorcach” wypoczywa i trenuje młodzieżowa grupa łucznicza z Warszawy.

Hotel dysponuje 19 pokojami i łącznie 50 miejscami noclegowymi, przeważnie w jedynkach i dwójkach, choć są też pokoje 4-osobowe z łóżkami piętrowymi – z typowym przeznaczeniem dla dziecięcych i młodzieżowych grup sportowych. W każdym pokoju hotelowym znajduje się łazienka z prysznicem i dostęp do internetu, w większości pokoi – telewizja. Wystrój wnętrza jest minimalistyczny, a przez to gustowny. Bazuje na połączeniu szarości i drewna, ściany ozdabiają archiwalne, czarno-białe zdjęcia różnych aktywności sportowych z terenu miasta. 

Hotel Gorce – oficjalnie otwarty!

Konferencja poświęcona działalności klubów sportowych na terenie Nowego Targu stała się okazją do symbolicznego otwarcia hotelu Gorce po jego gruntownej modernizacji.https://nowytarg24.tv/hotel-gorce-oficjalnie-otwarty/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Piątek, 21 lutego 2020

-Obiekt przechodzi kategoryzację obiektu trzygwiazdkowego, spełniamy wymogi, które są stawiane na tym poziomie, tak że samo to świadczy o tym, jaki obiekt otrzymaliśmy. Przewidujemy wykorzystywanie wszystkich narzędzi dostępnych na rynku hotelowym. Będziemy na bookingu, mamy stronę internetową, tak więc wszystko, co standardowe hotele proponują będziemy także proponowali my – zapewnia Krzysztof Łapsa, dyrektor MCSiR-u.

Przypomnijmy, że hotelową część Hali „Gorce” wyłączono z eksploatacji w 2016 roku, z powodu stanu technicznego. Została przywrócona dopiero w tym roku, po trwającym od marca 2019 roku remoncie, który poza gruntowną modernizacją części hotelowej wraz z wyposażeniem pokoi w łazienki, obejmował wymianę wszystkich instalacji, odświeżenie elewacji oraz przebudowę holu i recepcji. 

Wykonawcą inwestycji była lokalna firma Artura Kołacza, wyłoniona w przetargu spośród łącznie dziewięciu ofert. Choć wstępny kosztorys zakładał wykonanie usługi za 1 mln 850 tys. zł, finalnie kwota ta była nieco wyższa, z uwagi na nieprzewidziane wydatki wynikłe już w trakcie trwania prac budowlanych. 

Reaktywacja obiektu to powrót do dawnych tradycji polegających na połączeniu bazy noclegowej z bogatą ofertą obiektów sportowych przy hotelu i w niedalekiej odległości od niego.

Filmowa relacja – w “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

Część hotelowa Hali „Gorce” – na ukończeniu

os 19.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
*ANONIM* 06:23 19.02.2020

W pokojach czteroosobowych nie ma TV, więc proszę nie pisać, że jest w każdym.

X 09:03 19.02.2020

Pokój bez tv- to straszne! Te 4 osoby razem w pokoju będą musiały ze sobą rozmawiać! Skandal!

Zobacz również