Kamery live
prognoza pogody

Co robić w Nowym Targu, gdy na zewnątrz deszczowa pogoda?

17 lipca 2018 16:21

Deszczowe wakacyjne dni nie muszą skazywać nas na pozostanie w domach. Oto parę propozycji na spędzenie wolnego czasu w naszym mieście w pochmurny dzień.

Co robić w Nowym Targu, gdy na zewnątrz deszczowa pogoda?

Drewniane miniatury Jacka Michniaka – nowa wystawa w Muzeum Podhalańskim
Od 14 lipca można już oglądać wystawę czasową zatytułowaną „Czas zatrzymany w miniaturach Jacka Michniaka. Budownictwo drewniane Podhala z przełomu XIX i XX w.”

Na wystawie można zobaczyć makiety przedstawiające budownictwo drewniane Podhala, modele reprezentujące zarówno obiekty charakterystyczne dla przemysłu wiejskiego, jak i dziedziny życia społecznego i gospodarczego mieszkańców Podhala.

Wakacje w mieście 2018 – Miejski Ośrodek Kultury
Dlaczego nie wybrać się do Miejskiego Ośrodka Kultury na pokaz filmowy? Od czwartku wyświetlany będzie film fantasy w częściach. Oferta MOKu to m.in. zajęcia plastyczne, taneczne, warsztaty, projekcje filmów i wiele wiele innych.

Wakacje z SDK
Zabawy ruchowe, taniec i warsztaty – jest z czego wybierać. Przykładowo jutro w Spółdzielczym Domu Kultury dzieci mogą sprawdzić swoją wiedzę w teleturniejach.

Książkowa mania
Nowy punkt bookcrossingowy w ”Kawiarni Parkowej” w Miejskim Parku, ACADEMICA w Miejskiej Bibliotece Publicznej, “Czytanie w Altanie”… Miłośnicy książek na pewno nie będą się nudzić.

Wystawa fotografii pt. „GÓRY” autorstwa Przemysława Kruka w Galerii BWA „Jatki”
Wystawa fotografii Przemysława Kruka – zdobywcy I nagrody na dorocznym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski”.

Wystawa “Ceramika” – Muzeum Podhalańskie
Na wystawie przedstawiono tradycyjną ceramikę podhalańską z przełomu XIX i XX wieku.

Konkursy fotograficzne
Konkurs na najciekawsze zdjęcie z wakacji organizowany przez SDK oraz konkurs “Leśne Inspiracje” temat: „Las – Strażnik Niepodległej” organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie. Przy okazji można odwiedzić nasz rezerwat “Bór na Czerwonem”, a więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie Nadleśnictwa Nowy Targ.

Warsztaty w Muzeum Podhalańskim
Obcowanie ze sztuką, nauka a przy tym świetna zabawa. Zajęcia we wtorki, środy, czwartki i piątki.

Szersze informacje na temat poszczególnych wystaw, zajęć czy warsztatów znajdziecie na naszym portalu.

/ak

Aleksandra Kokalik 17.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również