Kamery live
prognoza pogody

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza informację burmistrza

NOWY TARG. Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Temistokles Brodowski, potwierdza podaną podczas sesji Rady Miasta w grudniu 2017 roku  informację o zainteresowaniu CBA umową między miastem Nowy Targ a spółką Nowa Targowica, zawartą w 2014 roku. Wezwanie burmistrza Grzegorza Watychy przez spółkę do publikowania oświadczeń dementujących tę wiadomość okazuje się więc posunięciem chybionym.

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza informację burmistrza

– Centralne Biuro Antykorupcyjne w roku 2017 podjęło czynności analityczno-informacyjne związane z tą umową – potwierdza rzecznik. – W sierpniu tegoż roku zostały one zakończone z powodu braku przesłanek do ewentualnych dalszych czynności.

Spółce Nowa Targowica oświadczenie rzecznika CBA może być na rękę o tyle, iż potwierdza jednocześnie bezzasadność wszczynania postępowania. 

Nowa Targowica żąda sprostowania wypowiedzi burmistrza z 2017 roku. Chodzi o CBA

Gospodarz miasta ze swej strony dziwi się natomiast, że do zamieszczenia dementi spółka nie wezwała „Gazety Wyborczej, w której ukazał się artykuł „Jaki, Czarna Owca i CBA”, ponieważ w sprawie umowy nie udzielał on dziennikarzom GW żadnej wypowiedzi. 

(asz)

Anna Szopińska 09.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kaska 14:12 10.04.2019

Dalej dziwne te stanowiska C B A

Zobacz również