Kamery live
prognoza pogody

Budowa wieży i tarasu widokowego pod dużym znakiem zapytania

Nie ma chętnych do budowy wieży widokowej na Długiej Polanie. W trzecim z rzędu przetargu nie wpłynęła jakakolwiek oferta w tej sprawie. Z kolei wśród propozycji na realizację tarasu widokowego na Zadziale pojawiła się tylko jedna oferta – i to w dodatku przekraczająca ustalony zakres cenowy. Teraz nowotarscy urzędnicy wraz z radnymi zastanawiają się czy nie wycofać się całkowicie z obu projektów.

Budowa wieży i tarasu widokowego pod dużym znakiem zapytania

Dwa przetargi w 2018 roku i jeden na początku obecnego nie dały żadnego zadowalającego rezultatu. Żadne konsorcjum nie było zainteresowane budową wieży widokowej, która miałaby stanąć na Długiej Polanie. Nieco lepsza sytuacja jest w przypadku tarasu widokowego na Zadziale. O ile jednak swoje zainteresowanie w tej sprawie wyraziło jedno przedsiębiorstwo budowlane, o tyle sporządzony przez potencjalnego wykonawcę kosztorys przekracza ustalone w przetargu kryteria cenowe. Na obie inwestycje urzędnicy przeznaczyli maksymalnie 1 mln 600 tysięcy złotych, tymczasem firma chętna wybudować obiekt turystyczny na Zadziale jest w stanie to zrobić za ponad milion złotych.

 – Musimy przedyskutować kwestię realizacji tego projektu  i budowy tych obiektów. Zastanawiamy się czy nie poczekać na nową perspektywę finansową, lepsze dofinansowanie unijne – mówi nam Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza Nowego Targu. – Póki co oba zadania są ujęte w budżecie do realizacji, ale jak widać nie mamy możliwości zrealizowania ich.

Nad tematem obradować będą urzędnicy i radni nowotarscy na najbliższym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej. Z kolei losy obu inwestycji rozstrzygną się zapewne na najbliższej sesji rady miasta. Przypomnijmy: Wniosek zakładający budowę wieży i tarasu widokowego w Nowym Targu uzyskał unijną dotację w wysokości 600 tysięcy złotych. Obiekt na szczycie Długiej Polany miałby osiągać wysokość ponad 26 metrów, z kolei taras mierzyłby siedem metrów i można byłoby na niego wjeżdżać rowerem bądź na nartach. Obie budowle zagwarantowałyby widok na Gorce, Tatry, Pieniny i Babią Górę.

/ps/

Wieża i taras widokowy – wciąż z szansą na realizację

 

redakcja 13.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Cd 15:09 13.04.2019

Bardzo dobrze cieszy mnie to bo przyciągnie mniej pseudo turystów którzy zostawiają po sobie tony śmieci

Zobacz również