Kamery live
prognoza pogody

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania linii kolejowej – o krok do przodu

16 grudnia 2022 14:18

Przed kilkoma dniami, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie zawiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy bezkolizyjnego skrzyżowania linii kolejowej z ul. Ludźmierską w Nowym Targu. Uzyskanie tej decyzji poprzedza starania o pozwolenie na realizację inwestycji. 

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania linii kolejowej - o krok do przodu

RDOŚ wystąpił też o stanowisko w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu oraz do Dyrektora Zarządu Zlewni Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Nowym Sączu (PGW Wody Polskie).

Standardowo decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych wydawana jest do 2 miesięcy. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie przez inwestora decyzji  ZRID, a następnie – już realizacja długo oczekiwanej inwestycji. 

O konsultacjach społecznych, jakie inwestor – czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz firma projektowa PROMOST z Wisły – zorganizowały w lutym br., pisaliśmy w artykule poniżej. 

W związku z bezkolizyjną koncepcją – obawy i protesty

os 16.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również