Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Błoto, emocje i wielkie maszyny, VII Traktoriada podbiła Nowy Targ (GALERIA)

14 września 2025 09:17

Nowy Targ na jeden dzień zamienił się w arenę wyjątkowych motoryzacyjnych emocji. VII Podhalańskie Wyścigi Traktorów – Traktoriada przyciągnęły setki widzów, dziesiątki zawodników i maszyny, które rzadko można zobaczyć w jednym miejscu. 

Błoto, emocje i wielkie maszyny, VII Traktoriada podbiła Nowy Targ (GALERIA)

Wczoraj teren przy al. 1000-lecia w Nowym Targu wypełnił się dźwiękiem silników, zapachem spalin i gorącą atmosferą rywalizacji. VII edycja Traktoriady, organizowana przez Stowarzyszenie „Czysty Świat” we współpracy z Miastem Nowy Targ, po raz kolejny udowodniła, że zawody traktorów to coś więcej niż sport – to prawdziwy festiwal rolniczej kultury i tradycji.

Główna część imprezy – wyścigi traktorów – odbywała się od godziny 12:30 do wieczora. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach, zależnie od mocy maszyn, a emocje sięgały zenitu, gdy ciężkie ciągniki mierzyły się z błotnistymi i wymagającymi przeszkodami.

Traktoriada to nie tylko sport. Od rana działała strefa wystawiennicza i handlowa, gdzie prezentowano nowoczesne maszyny rolnicze, a obok nich prawdziwe perełki – odrestaurowane ciągniki sprzed kilkudziesięciu lat. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i animacje, a dla całych rodzin – stoiska lokalnych producentów i wystawców.

W trakcie imprezy przyznano również wyróżnienia specjalne:

– Puchar Burmistrza za najstarszy traktor otrzymał Andrzej Mirowski.

– Puchar Starosty Nowotarskiego za najładniejszą maszynę trafił do Julii Barczykowskiej.

Więcej w najbliższym wydaniu przeglądu tygodniowego.

/fot: Redakcja NTVK/

Andrzej Lach 14.09.2025
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również