nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj” -wspólne działania policjantów i straży ochrony kolei

9 lutego br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu realizowali wspólnie z funkcjonariuszami  Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”.

Działania prowadzone były w godzinach od 9.00 do 11.00 na ulicy Orkana w Szaflarach, w rejonie przejazdu kolejowego – dokładnie w tym miejscu, gdzie doszło niedawno do zderzenia busa z pociągiem.

Do 8 lat pozbawienia wolności – nowe fakty na temat zderzenia busa z pociągiem

Głównym celem akcji było ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na stosowanie się zarówno przez pieszych, jak i kierujących do znaków i sygnałów drogowych.  Szczególna uwagę zwracali też na kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości do kontynuowania dalszej jazdy. Ze względu na duże natężenie ruchu nie byli w stanie szybko go opuścić, a takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili może nadjechać pociąg. 

To już kolejne wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy SOK w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna