Kamery live
prognoza pogody

Alienacja rodzicielska to przemoc i przestępstwo – mówią uczestnicy wydarzenia “Szczyty alienacji rodzicielskiej” na Turbaczu

4 marca 2021 09:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

Do Nowego Targu przyjechali z całego kraju. Połączyła ich wspólna wyprawa na najwyższy szczyt Gorców, jako forma protestu przeciwko alienacji rodzicielskiej. Problem jest poważny, a skala zjawiska bardzo duża. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego, gdzie o przedmiocie protestu mówią sami uczestnicy wydarzenia – “drugoplanowi” rodzice manifestujący miłość  do własnych dzieci – których czasem nie widzieli przez lata – i domagający się zmian w prawie (Senacki Druk 63), które dałyby im możliwość stałego kontaktu ze swoimi dziećmi. 

97% polskich dzieci traci w sądach rodzinnych jednego z rodziców – w przypadku rozstania, dziecko i jeden z rodziców (najczęściej ojciec) pozbawiani są możliwości kontynuowania życia rodzinnego. Sądy “rodzinne” orzekają o tzw. kontaktach rodzica i dziecka w wymiarze kilku godzin w miesiącu, doprowadzając do osłabienia lub nawet zerwania więzi między nimi, szczególnie, że prawo do opieki nawet w tak skromnym wymiarze godzin, mimo postanowienia sądy, bardzo często po prostu nie jest egzekwowane przez tzw. pierwszoplanowego rodzica.

Przyznawanie opieki tylko jednemu z rodziców jest właśnie główną przyczyną alienacji rodzicielskiej, która jest psychiczną przemocą zarówno wobec dziecka, jak i “drugoplanowego rodzica”, najczęściej ojca. W skrajnych przypadkach, skutki dla psychiki dziecka są tożsame ze skutkami przemocy fizycznej czy seksualnej i stanowią traumę na całe życie. 

Poszli na Turbacz, by zaprotestować przeciwko alienacji rodzicielskiej

os 04.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również