Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Basista Scorpionsów pomógł dzieciom z Nowego Targu

22 czerwca 2026 12:22

Dzięki charytatywnej licytacji góralskiej ciupagi przekazanej przez Pawła Mąciwodę-Jastrzębskiego udało się zebrać 7 889,99 zł na rzecz wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego. Symboliczne przekazanie środków odbyło się w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu.

Basista Scorpionsów pomógł dzieciom z Nowego Targu

fot. KPP Nowy Targ

Muzycy światowego formatu zwykle kojarzą się ze stadionowymi koncertami, milionami sprzedanych płyt i przebojami, które od dekad rozbrzmiewają w radiu. Tym razem jednak jeden z nich wsparł inicjatywę w samym sercu Podhala. Dzięki zaangażowaniu Pawła Mąciwody-Jastrzębskiego, basisty legendarnej grupy Scorpions, udało się zebrać blisko 8 tys. zł dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego w Nowym Targu.

Scorpions to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych na świecie. Niemiecka grupa ma na koncie takie przeboje jak „Wind of Change”, „Still Loving You”, „Send Me an Angel” czy „Rock You Like a Hurricane”. Od kilkunastu lat jej członkiem jest pochodzący z Polski Paweł Mąciwoda-Jastrzębski.

To właśnie on stał za pomysłem wyjątkowej akcji charytatywnej. Muzyk przekazał na licytację unikatową góralską ciupagę. Aukcja wzbudziła duże zainteresowanie, a ostatecznie udało się zebrać dokładnie 7 889,99 zł. Cała kwota została przeznaczona na potrzeby wychowanków nowotarskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Pomysł narodził się podczas konferencji profilaktycznej „Wolni od nałogów – silni w życiu”, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Wydarzenie zorganizowały wspólnie Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. Konferencja poświęcona była profilaktyce uzależnień i promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Uroczyste przekazanie środków odbyło się 19 czerwca w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, policji, uczelni oraz placówki opiekuńczo-wychowawczej. Na ręce dyrektor Barbary Wilczek przekazano symboliczny voucher potwierdzający wysokość zebranej kwoty. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci przebywających w placówce. Mają wesprzeć ich codzienne funkcjonowanie, rozwój oraz realizację działań edukacyjnych i wychowawczych.

pstarmach 22.06.2026
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również