Kamery live
prognoza pogody

82. Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu – wyzwanie górskiej rzeki

30 maja 2024 17:15

NOWY TARG. 82. edycja olejnej edycji Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu przyciągnęła do Nowego Targu ponad 300 kajakarzy, wśród nich są wytrawni wodniacy, weterani Spływu z Polski i z zagranicy (Słowacy, Węgrzy, Niemcy).

82. Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu - wyzwanie górskiej rzeki

Frekwencja dopisała, stan wody był średni. Start z Parku Miejskiego odbył się przy dobrej aurze, jednak organizatorzy wzięli pod uwagę nieprzychylną prognozę pogody:

Jesteśmy przygotowani na wypadek, gdyby burza przyszła wcześniej, niż dopłyniemy – planowane jest skrócenie etapu do mostu na Hubie i przewiezienia uczestników stamtąd na biwak do Krościenka – mówił komandor Zbigniew Mizerek.

Wydarzenia towarzyszyła tradycyjna uroczystość otwarcia, podczas której Komandor przywitał uczestników Spływu. Burmistrz Grzegorz Watycha oficjalnie otworzył imprezę, a przewodniczący Rady Miasta – Jan Sięka życzył wszystkim uczestnikom udanej zabawy i dobrej pogody.

Przy podnoszeniu flagi na maszt przez poczet sztandarowy z byłymi komandorami w składzie, brzmiał hymn Dunajca.

Czwartkowa konkurencja polega na dopłynięciu w limicie czasu do Mizernej, piątkowa zaś to wyścig indywidualny i slalom. Najmocniejsze pod względem liczby uczestników oraz lat stażu reprezentacje mają w tym Spływie tradycyjnie: Kolejowy Klub Wodny 1929 z Krakowa, WKW Wiadrus Wrocław i Bałtyk Gdynia. Główne trofeum, które przypadnie grupie z największą ilością punktów to Kryształowy Puchar Dunajca. W zeszłym roku zdobyła go ekipa z Gdyni.

 

/fot. Paweł Kos/

Andrzej Lach 30.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również