Kamery live
prognoza pogody

60 tysięcy złotych trafi do nowotarskiej “Chatki”!

Tyle udało się zebrać członkom “Fundacji dla Chatki” w trakcie V Balu Galaktycznego Burmistrza Miasta. Zebrane środki przekazane zostaną nowotarskiemu stowarzyszeniu “Chatka” na działalność, ale także spełnienie marzeń o modernizacji siedziby. 

60 tysięcy złotych trafi do nowotarskiej

Kilka godzin świetnej zabawy na charytatywnym balu karnawałowym dało efekty. Liczenie środków zebranych drogą licytacji, loterii czy kiermaszu rozpoczęło się od dzisiejszych godzin porannych i potrwało kilka godzin. Łączna suma może zadowalać – 60 tysięcy złotych daje szansę członkom nowotarskiej “Chatki” na rozwijanie dotychczasowej pomocy.

 – Jesteśmy bardzo profesjonalnymi placówkami i już możemy naprawdę skutecznie pomóc, jednak są jeszcze takie obszary, które są białą plamą. Chodzi nam tutaj o pomoc dorosłym niepełnosprawnym, którzy są zupełnie niesamodzielni, a jednocześnie mają starzejących się, coraz słabszych rodziców – tłumaczy Grażyna Kukulska, przewodnicząca nowotarskiego koła PSONI, a jednocześnie dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nowym Targu. – Bardzo chcielibyśmy takie rodziny wesprzeć, to znaczy zapewnić im kilkugodzinne, codzienne wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, chcielibyśmy stworzyć mieszkanie, w którym można byłoby pod specjalistyczną, dobrą, troskliwą opieką zostawić osoby niepełnosprawne, żeby ich rodzice mogli odpocząć, załatwić swoje sprawy lub po prost zadbać o swoje zdrowie. 

Władze “Chatki” już od pewnego czasu nie ukrywają, że potrzebują większych pomieszczeń i większego budynku na dalszą działalność i rozwijanie usług. W tym celu planują budowę całkowicie nowej siedziby. Do tego jednak jeszcze długa droga, która – być może dzięki środkom zebranym na V Balu Galaktycznym Burmistrza Miasta – okaże się nieco krótsza niż zakładano.

 – Chcielibyśmy, aby ten budynek powstał, jednak aby tak się stało, musimy znaleźć takie projekty dotacyjne, z których moglibyśmy to sfinansować. Zawsze jednak potrzebny jest wtedy wkład własny, a my jako organizacja pozarządowa i niedochodowa, nie możemy prowadzić działalności gospodarczej. Żadnych naszych usług nie świadczymy odpłatnie, nie możemy tych pieniędzy sami zarobić. Dlatego żebyśmy mogli pomóc innym, inni muszą pomóc nam – precyzuje Kukulska.

Więcej na temat planów władz nowotarskiego koła PSONI przeczytacie TUTAJ.

/ps/

Piotr Starmach 17.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
baciok 12:13 18.02.2020

Wynik petarda, to chyba rekord ze wszystkich tego typu imprez, prawda ?

Jola 06:58 18.02.2020

Brawo, brawo dla Chatki ! Choć goście mogliby się bardziej sprężyć :)

Zobacz również