Kamery live
prognoza pogody

34-letni “turysta” z woj. pomorskiego okradł szopkę bożonarodzeniową na Olczy

6 stycznia 2023 12:18

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja, który okradł kościelną szopkę bożonarodzeniową. Złodziej – recydywista okradł bożonarodzeniową szopkę w sanktuarium na zakopiańskiej Olczy. W pościg za złodziejem ruszyli ksiądz i policjant po służbie. Okazało się, że 34-latek z woj. pomorskiego ma na koncie jeszcze inne przestępstwa, usłyszał pięć zarzutów i na wniosek prokuratury sąd aresztował go na trzy miesiące.

34-letni

Tatrzańscy policjanci tuż przed końcem roku podejmowali różne interwencje w związku z kradzieżami i kradzieżami z włamaniem. Efektem ich ustaleń był wizerunek domniemanego sprawcy.

W poniedziałek 2 stycznia br. zakopiański policjant będąc po służbie zobaczył idącego w jego kierunku młodego mężczyznę, który w ręce niósł ciupagę i góralski serdak. Policjant przypomniał sobie, że osoba o bardzo podobnych rysach twarzy i ubiorze podejrzewana jest o kradzież na terenie miasta Zakopane. Bardzo szybko okazało się, że policjant miał rację, młodego mężczyznę poszukiwał również ksiądz z pobliskiego sanktuarium.

Okazało się, że ten mężczyzna chwilę wcześniej wszedł do kościoła, a następnie wszedł do szopki bożonarodzeniowej z której następnie zabrał ciupagę i serdak góralski, będące jej rekwizytami. Przez nikogo nie zatrzymywany właśnie kierował się w stronę miasta. Policjant zatrzymał złodzieja, a po chwili na miejscu była już załoga interwencyjna.

Śledczy, którzy sprawdzali „dokonania” zatrzymanego 34-latka ustalili, że najprawdopodobniej odpowie za pięć przestępstw, których miał dokonać na terenie Zakopanego. Oprócz kradzieży zarzuca mu się kradzież z włamaniem, uszkodzenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. 34-latek z województwa pomorskiego usłyszał zarzuty, a Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Mężczyzna odpowie również za inne przestępstwa, których miał się dopuścić wcześniej, a kary ich wykonania zawieszono. Policjantem jest się całą dobę, co udowodnił nasz kolega zatrzymując złodzieja, którego wizerunek zapamiętał podczas poprzednich interwencji.

R.W. fot. Policja Zakopane/Facebook

Małe Ciche: włamanie do kościelnej skarbony

os 06.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również