Kamery live
prognoza pogody

Małe Ciche: włamanie do kościelnej skarbony

6 stycznia 2023 12:20

Tatrzańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 46 lat, którzy włamali się do kościelnej skarbony w klasztorze o. Dominikanów w Małem Cichem.

Małe Ciche: włamanie do kościelnej skarbony

Jak podaje tatrzańska policja, do kradzieży doszło w dniu 4 stycznia br. Policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch podejrzanych osobach, które najprawdopodobniej okradają skarbony kościelne. Tym razem złodzieje pojawili się w Małem Cichem.

-Spłoszeni przez parafian, salwowali się ucieczką przez rzekę, po czym odjechali samochodem osobowym w stronę Poronina. Dzięki przekazanym informacjom para złodziei-włamywaczy szybko trafiła w ręce kryminalnych. Rabusie noc spędzili już w policyjnym areszcie. Następnego dnia mężczyźni pochodzący z powiatu krakowskiego usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im od roku do 10 lat więzienia – informuje zakopiańska policja. 

“Dziękujemy naszym Parafianom i zakopiańskiej Policji za szybką pomoc w ujęciu złodziei” – podziękowali w mediach społecznościowych o. Dominikanie.

źródło: Policja Zakopane/Facebook fot. Dominikanie Małe Ciche/Facebook

 

34-letni “turysta” z woj. pomorskiego okradł szopkę bożonarodzeniową na Olczy

os 06.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również