PILNE
Kamery live
prognoza pogody

213 wniosków po 40 minutach! Duże zainteresowanie mieszkaniami na Sikorskiego

16 października 2021 10:28

Wczoraj o godzinie 10 ruszył nabór wniosków na jedno ze 130 mieszkań w Nowym Targu przy ul. Sikorskiego. W zaledwie 40 minut po rozpoczęciu naboru było już 213 chętnych. Wnioski można składać do 5 listopada za pośrednictwem strony internetowej www.nowytarg.mdr.pl

213 wniosków po 40 minutach! Duże zainteresowanie mieszkaniami na Sikorskiego

W Nowym Targu, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań prowadzony jest dwuetapowo. Za pierwszy z nich odpowiada samorząd, który w drodze uchwały Rady Miejskiej, określił kryteria pierwszeństwa. W Nowym Targu radni zadecydowali, że pierwszeństwo w najmie będą miały m.in. osoby nieposiadające mieszkania, płacące podatki w Nowym Targu, rodziny z dziećmi, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny zastępcze.

Po zaaplikowaniu każdy chętny będzie musiał złożyć dokumenty potwierdzające informacje zawarte we wniosku. Na ich dostarczenie będzie miał 30 dni od rejestracji wniosku. Następnie nowotarski urząd dokona weryfikacji i uszereguje wnioski zgodnie z kryteriami pierwszeństwa wynikającymi z uchwały.

Za drugi etap naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Jest to weryfikacja zdolności czynszowej, czyli najemca sprawdzany jest pod kątem finansowym. Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca o mieszkanie przy ul. Sikorskiego zostanie sprawdzona w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Inwestycja w Nowym Targu to 130 mieszkań, dwu- i trzypokojowych, które mieszczą się w pięciopiętrowym budynku. Inwestycja powstaje w doskonałej lokalizacji – dobrze skomunikowanej, dającej łatwy dostęp do drogi prowadzącej w stronę Krakowa, czy Zakopanego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny rekreacyjne ciągnące się wzdłuż Białego Dunajca, a także rezerwat Bór na Czerwonem.

Za realizację tej inwestycji odpowiada Chemobudowa-Kraków. Budowa w Nowym Targu wystartowała 16 grudnia 2020 roku. W zaledwie 9 miesięcy po jej rozpoczęciu osiągnęła stan surowy zamknięty. Obecnie prowadzone są m.in. prace związane z tynkowaniem ścian w mieszkaniach. Rozpoczęto wykonywanie elewacji budynku, a także roboty drogowe od strony ul. Szaflarskiej.

Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 2 kwartał 2022. PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1977 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2539 znajduje się obecnie w budowie. 

Mieszkanie Plus w Nowym Targu – dziś ruszył nabór wniosków

mat. prasowy

Redakcja 16.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również