Kamery live
prognoza pogody

18 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska trafi do MPEC-u

24 października 2022 19:52
Wyciszenie Włącz dźwięk

Umowa i przejęcie części udziałów przez NFOŚiGW w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Nowym Targu pozwoli na przeprowadzenie dużych inwestycji, dzięki którym miejska sieć ciepłownicza nie tylko będzie mogła zasilać swoich klientów ciepłem geotermalnym, ale także produkować energię elektryczną.

W sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu podpisano dziś umowę inwestycyjną  między Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym samym, od dziś NFOŚiGW staje się blisko 40% udziałowcem nowotarskiej spółki ciepłowniczej, wspierając ją kwotą 18 mln zł. “Jest to dla naszego miasta historyczny moment, że do współpracy, do współdecydowania o zasilaniu i produkcji energii na terenie naszego miasta i regionu będziemy rozmawiać już w szerszym gronie” – mówił na gorąco po podpisaniu umowy burmistrz miasta, Grzegorz Watycha.

Więcej o sprawie pisaliśmy tu: 

“Nowy Targ zyskuje najlepszego partnera w branży ochrony środowiska”. Miasto i MPEC podpisały umowę inwestycyjną z NFOŚiGW

Piotr Starmach 24.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również