Zwycięska, derbowa inauguracja hokeistów Podhala

11 września 2020 22:10

Od derbowego zwycięstwa we własnej hali nad Comarch Cracovią sezon 2020/2021 zainaugurowali hokeiści KH Tauron Podhale Nowy Targ. Spotkanie rozstrzygnęło sie w serii rzutów karnych. Po 65 minutach gry wynik był bowiem remisowy 2:2.

Już pierwsza tercja te spotkania mogoła się podobać. W poczynaniach obu drużyn widać było olbrzymi „głód gry”. Zawodnicy więc zbytnio nie kalkulowali, stąd też pod obiema bramkami od samego początku dużo się działo.

Na pierwszego w sezonie gola przyszło kibicom czekać 9 minut i 29 sekund. Zdobył go dla „Szarotek” Bartłomiej Neupauer, który w zamieszaniu pod bramką Cracovii, wykazał się przytomnością umysłu. Potem oba zespoły nie wykorzystały po jednym okresie gry w liczebnej przewadze. Za to kiedy drużyny grały już w komplecie, w 19 min Podhale podwyższyło prowadzenie, po tym jak Emil Svec sprytnie zmienił tor lotu krążka po strzale Roberta Mrugały.

Druga tercja to ataki Cracovii. Nowotarżan z rytmu wybiły kary. W ciągu tych 20 minut gospodarze aż pięć razy odwiedzali ławkę kar, przy jednym wykluczeniu rywala. Przewaga przyjezdnych nie znalazła jednak przełożenia na wynik, w czym największa zasługa świetnie spisującego się w bramce „Szarotek” Przemysława Odrobnego.

Trzecia tercja zaczęła się od 48 sekundowego okres gry w podwójnej liczebnej przewadze gości. W momencie kiedy kończyła się pierwsza kara nowotarżan, Erik Nemec ze strefy między „bulikami” zdobył dla Cracovii gola kontaktowego. Między 47, a 49 min kolejny raz Podhalu – po problematycznej karze Patryka Wsóła – przyszło bronić się w czwórkę przeciwko piątce rywali. Tym razem nowotarżanie uniknęli konsekwencji gry w liczebnym osłabieniu, ale w 51 min kibicom Podhala przypominał się Tomas Franek. Napastnik Cracovii, który jeszcze w ubiegłym sezonie przywdziewał barwy „Szarotek” , indywidualną akcją doprowadził do wyrównania i jak się później okazało dogrywki.

Dodatkowe 5 minut rozstrzygnięcia nie przyniosło. Zwycięzcę więc wyłoniły więc rzuty karne. W nich wygraną Podhalu zapewnił w decydującej serii Michal Vachovec.

W szeregach Podhala nie wystąpił Adrian Gajaor, któremu w trakcie trwania spotkania urodziła się córeczka.

– Cieszymy się ze zwycięstwa i udanej inauguracji, ale prawda jest też taka, że sił niestety starczyło nam tylko na jedną tercję. Nie mam o to pretensji do chłopaków. Wiem gdzie leży problem. Cracovia szczególnie w drugiej tercji miała dużą przewagę. Ta część spotkania była w naszym wykonaniu fatalna i na pewno będziemy ją analizować i wyciągać wnioski. Na razie mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Teraz najważniejsze jest by doprowadzić zawodników do formy fizycznej, która 25 dniach kwarantanny i chorowania na korono wirusa jest bardzo zła. To dzisiaj było doskonale widać. Tym bardziej jestem dumny z zawodników – ocenił spotkanie trener Podhala, Andrei Gusow.

KH Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 3:2 po rzutach karnych (2:0, 0:0, 0:2)

Bramki: 1:0 Neupauer (Ankudinov, Pettersson) 10, 2:0 Svec (Mrugała, Bepierszcz) 19, 2:1 Nemec (Tiala) 41, 2:2 Franek 51. Karne: 2:1

Karne: Franek -, Łyszczarczyk -, Najzchleb +, Tomasik +, Gula -, Svec -, Csamango -, Vachovec +, Drzewiecki –

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Ankudinov – Sulka, P. Wsół, Guzik, Rancevs, Słowkiewicz oraz Bochnak, Łyszczarczyk, Worwa.

Cracovia: Petrasek – Gula, Saur, Tiala, Nemec, Csamango – Dudas, Gutwald, Franek, Jezek, Nejzchleb – Musiol, Szurowski, Brynkus, Kamiński, Drzewicki – Gosztyła, Yastrabau, Dziurdzia, Bezwiński, Augustyniak.

Sędziował Bartosz Kaczmarek i Marcin Polak.

Widzów: 1500.

Kary: 14-6 min.