Kamery live
prognoza pogody

Związek Podhalan z nagrodą ministra

20 czerwca 2019 23:47

Wśród tegorocznych laureatów Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego znalazł się obchodzący w tym roku 100-lecie istnienia Związek Podhalan. Nagrodę w kategorii “ochrona dziedzictwa kulturowego”, z rąk ministra Piotra Glińskiego odbierał wiceprezes związku Piotr Gąsienica. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Związek Podhalan z nagrodą ministra

Związek Podhalan znalazł się tym samym w gronie twórców, animatorów i mecenasów, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się takie osobistości, jak Franciszek Pieczka i Barbara Krafftówna,  Nagrody zostały przyznane łącznie w 17 kategoriach.

Wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, który pełnił rolę gospodarza i prowadzącego uroczystość, podkreślił, że gala z okazji wręczenia Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma szczególne znaczenie.- To jest taki moment, kiedy Polska może oddać hołd wielkim artystom czy ludziom kultury, bo nie wszystkie z tych osób, które są honorowane to są twórcy – niektórzy z nich to naukowcy zajmujący się kulturą albo organizatorzy kultury – powiedział wicepremier.

źródło: MKiDN

fot. Danuta Matloch/MKiDN

/os

os 20.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również