Kamery live
prognoza pogody

Został miesiąc do zakończenia prac w tunelu na zakopiance. Czy drogowcy zdążą? (ZDJĘCIA)

22 maja 2022 12:38

Wykonawca tego odcinka, włoska firma Astaldi ma czas na zakończenie wszelkich prac do 30 czerwca. Biorąc pod uwagę długi weekend związany z świętem Bożego Ciała można stwierdzić, że termin mija za miesiąc. Tymczasem na opublikowanych przez GDDKiA zdjęciach widać, że przed drogowcami jeszcze sporo pracy. Jak myślicie, zdążą przed wakacjami?

Został miesiąc do zakończenia prac w tunelu na zakopiance. Czy drogowcy zdążą? (ZDJĘCIA)

fot. GDDKiA w Krakowie

Przypomnijmy: wcześniej termin zakończenia robót minął 7 lutego. Po podpisaniu przez Astaldi i GDDKiA aneksu do umowy wydłużono ten termin do 30 czerwca. Włosi tłumaczyli, że opóźnienia związane były z chorobą pracowników na Covid-19 oraz ubiegłoroczną, długą zimą. 

Czy tym razem zdążą na czas? Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postęp prac w prawym tunelu jest na bardziej zaawansowanym poziomie niż w lewym. W tym drugim co prawda ukończono instalacje hydrantową i kanalizacyjną, ale wciąż pozostaje bardzo dużo do zrobienia w innych zakresach. Oświetlenie wykonano na poziomie 48 proc., układ sterowania czy monitoring na 40 proc., łączność alarmowa i techniczna na 22,5 proc., natomiast “radio i konstrukcja wieżowa” to zaledwie 10 proc.

Warto dodać, że mimo zakończenia prac przed wakacjami tunel nie zostanie oddany do użytku latem. To stanie się najprawdopodobniej w październiku, po tym jak służby ratunkowe (straż pożarna, GOPR) przeprowadzą wszystkie niezbędne odbiory.

Piotr Starmach 22.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również